niedziela, września 02, 2018

Złuszcza, rozświetla i niszczy pryszcze czyli Murad AHA/BHA Exfoliating Cleanser

Kosmetyki Murad są rekomendowane przez lekarzy dermatologów na całym świecie. Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, nikt nie poświęcił więcej czasu i wysiłku, aby piękna i zdrowa skóra była osiągalna dla wszystkich, co Dr Howard Murad. Tworząc swoje kosmetyki, zachowuje kompleksowe podejście do zrozumienia zdrowia i starzenia się skóry. Dr Murad twierdzi, że skóra jest nie tylko największym organem. Jest także odzwierciedleniem kondycji wszystkich systemów w organizmie człowieka, dlatego dbanie o nią jest kluczem do ogólnego zdrowia.


Przy skórze z tendencją do wyprysków - oczyszczanie to pierwszy i najważniejszy krok pielęgnacji. Dokładne oczyszczenie skóry oraz jej delikatna eksfoliacja gwarantują nam, że pory zostaną dogłębnie oczyszczone a skóra odzyska dawny blask.

Marka Murad ma w swojej ofercie m.in. kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami, a wśród nich znajduje się Złuszczający żel do mycia twarzy z kwasami AHA/BHA - Exfoliating Cleanser.Złuszczający żel do mycia twarzy z kwasami AHA/BHA oczyszcza i odświeża zmęczoną i poszarzałą skórę, delikatnie ją złuszczając. Skutecznie zwalcza miejscowe przesuszenia. Żel zamknięty jest w wielkiej 200 ml tubie i starcza na bardzo długo, bowiem oczyszczam nim skórę wieczorem po usunięciu makijażu. Z uwagi na zawartość perełek jojoba, które peelingują skórę oraz kwasów - nie może być stosowany do oczyszczania skóry z makijażu i musimy tez uważać, aby nie dostał nam się do oczu. 

Złuszczający żel do mycia twarzy z kwasami AHA/BHA zawiera:
  • Kwas mlekowy, salicylowy i glikolowy - zapewniają delikatną eksfoliację, co pomaga uzyskać rozświetlenie, miękkość i jedwabistą gładkość naskórka.
  • Perełki jojoba – wspomagają proces złuszczania po przez delikatne mechaniczne działanie.
  • Sodium PCA ( sól sodowa kw. piroglutaminowego) - występuje w skórze jako składnik NMF, odpowiada za właściwe nawilżenie i elastyczność warstwy rogowej naskórka.


Żel bardzo dobrze oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, lekko ją peelinguje i delikatnie złuszcza co powoduje, że po jakimś czasie przy regularnym stosowaniu skóra staje się gładsza, pory zwężone a zaskórniki i grudki znikają na zawsze. Skóra nabiera blasku i wygląda na zdrowszą. W połączeniu z emulsją nawilżającą do skóry trądzikowej od Murad, którą również stosuję - wypryski pojawiają się dużo rzadziej. Tak oczyszczona skóra jest idealnie przygotowana do dalszej pielęgnacji. Po oczyszczeniu skóry tym żelem czujemy, jak nasza skóra dosłownie oddycha - pory są czyściutkie a jej powierzchnia wygładzona. Kosmetyki Murad możecie kupić wyłącznie w drogerii Sephora.