niedziela, maja 20, 2018

Złoty węzeł czyli Bottega Veneta Knot Eau Absolue

Powściągliwy i nieostentacyjny, lecz momentalnie rozpoznawalny – węzeł marki Bottega to jeden z najbardziej emblematycznych elementów. Kopertówkę minaudière w kształcie zaokrąglonego pudełeczka ze związanym w węzeł metalowym zapięciem prezentowano w wielu rozmaitych wariantach w różnych kolekcjach i sezonach. W 2014 roku marka Bottega Veneta napisała całkiem nowy rozdział historii Węzła, wprowadzając nowy zapach.


Nazwa Wody Perfumowanej Knot nawiązuje do legendarnej kopertówki i składa hołd zarówno charakterystycznej formie torebki, jak również niezliczonym możliwościom, jakie oferuje sam zapach. Cyzelowany ręcznie przez rzemieślników z najwyższej jakości materiałów, złoty flakon zwieńczony został zamknięciem w kształcie węzła, który symbolizuje doskonały mariaż powściągliwego luksusu i zapachów świata Bottega Veneta.


Cztery lata po debiucie Wody Perfumowanej Knot, Bottega Veneta prezentuje Knot Eau Absolue. Nowa kompozycja uwydatnia elegancję oryginalnego zapachu esencją nut, które dodają jej intensywności i splendoru. 


Ten kwiatowo-orientalny zapach otwiera się znajomymi esencjami lawendy i kwiatu pomarańczy. Delikatna i złożona słodycz jaśminu w nucie serca odróżnia Knot Eau Absolue od oryginalnej kompozycji. Zapach zaczyna nabierać mocy, osiągając punkt kulminacyjny w woalu cennej mirry w nucie głębi. Finalna struktura ukazuje nowy wymiar olfaktorycznej oferty Bottega Veneta, określony przez wyrafinowanie i zmysłowość, które wtórują niezliczonym możliwościom, jakie otwiera przed nami ta luksusowa marka.

„Węzeł to wyrazisty symbol marki Bottega Veneta, ogniwo, które łączy nas z historią i przyszłością marki. Torebki w rodzinie Knot, takie jak Olimpia Knot i City Knot, wyewoluowały od wieczorowych kopertówek minaudière, aby służyć jako akcesoria przeznaczone zarówno na dzień, jak i na wieczór. Wykorzystanie tego legendarnego elementu jako zwieńczenia Knot Eau de Parfum i Knot Eau Absolue otwiera nowy rozdział w naszej historii” - mówi Tomas Maier – dyrektor kreatywny Bottega Veneta.

Flakon Knot powstał z inspiracji weneckim szkłem i tradycyjną włoską karafką. Jego zaokrąglone kształty i czyste linie odzwierciedlają design kopertówki Knot minaudière. Wykończony ręcznie korek i matowe złote zapięcie są momentalne rozpoznawane przez koneserów Bottega Veneta. Aby odzwierciedlać cieplejsze, bogatsze oblicze zapachu, flakon Knot Eau Absolue przybrał ciemny złocisto-bursztynowy odcień. Wygląd flakonu, który zyskał więcej wyrafinowania i zmysłowości, sugeruje cenną jakość kompozycji.


Bottega Veneta Knot Eau Absolue to najwyższa jakość w każdym calu. Zapach wyrafinowany i nieoczywisty.  Łączy w sobie feerię orientalnych nut przeplatanych z delikatnością kwiatowych akordów. Wibruje, otula i sprawia, że dzięki niemu nie zostaniemy niezauważone. To zapach dla kobiet lubiących ciężkość mirry i kadzidła oraz ciepłe, pudrowe nuty. To zapach wytworny, kobiecy i niesamowicie seksowny. Jeśli szukacie zapachu, który powiewa luksusem - to właśnie taki jest Bottega Veneta Knot Eau Absolue.