środa, kwietnia 04, 2018

Nowe oblicze kobiecości czyli Mon Guerlain Florale

Kobiecość to jedno z najbardziej tajemniczych słów w języku angielskim. Kobiecość od zawsze fascynuje, wzrusza i pobudza. Mówi się, że kobiecość jest krucha, ale w rzeczywistości to niesamowita siła, która jest źródłem życia i początkiem wszystkiego. Uosabiany przez Angelinę Jolie - kobietę i matkę, wolną, hojną i zaangażowaną, zapach Mon Guerlain, to hołd złożony współczesnej kobiecości.


Świeża i delikatna interpretacja inspirowana kwiatem rozwijającym się pod wpływem porannej rosy. Nowy aspekt kobiecości eksplorowany przez kreatora zapachów Guerlain. 
W tej kompozycji chcieliśmy się skupić na aspekcie kwiatowym i stworzyliśmy ją niczym bukiet białych kwiatów, uwydatniając jaśmin wielkolistny, który jest integralnym elementem tożsamości Mon Guerlain - wyjaśnia Delphine Jelk, która współtworzyła ten zapach razem z mistrzem Thierrym Wasserem. Słoneczny, świetlisty i szczodry aspekt kobiecości wyrażony został poprzez przedawkowany jaśmin - dodaje Thierry Wasser.

Kobiety mają wiele różnych twarzy. Wielowymiarowa kobiecość – dumna i wyzwolona, lecz jednocześnie w równym stopniu delikatna i zdeterminowana, nigdy się nie poddaje i wierzy w swoje marzenia. Do opowiedzenia tej historii potrzeba było przynajmniej jednego zapachu.


Świetlisty jaśmin Sambac to wyjątkowy surowiec, wykorzystany w dużych ilościach jest efektownym posunięciem kreatora, który w szczególności eksponuje w kompozycji Mon Guerlain Florale akord lawendy Carla i wanilii. Potężna dawka jaśminu i świeżość lawendy połączone z delikatnością piwonii i zmysłową nutą wanilii tworzą promienną kompozycję jak bukiet słonecznych kwiatów.


Flakon quadrilobé, zaprojektowany przez Gabriela Guerlain, stworzony został przez dom Baccarat w 1908 roku. Był opakowaniem dla legendarnych zapachów i na przestrzeni lat stał się jednym z kultowych flakonów marki Guerlain, inspirując wielu artystów i projektantów, którzy poprzez swoje dzieła dokonali jego wielu reinterpretacji.


Opływowy, graficzny i ascetyczny, inspirowany jest flakonem alchemika, a nazwę „quadrilobé” zawdzięcza korkowi wykrojonemu z solidnej tafli szkła, by można było uzyskać kształt czterech połączonych kopuł. Łącząc kontrasty, wyrażone poprzez moc napiętych linii i zmysłowość krągłych kształtów, wyraża silną, swobodną i zmysłową kobiecość.


Guerlain Mon Guerlain Florale różni się od swojego poprzednika właśnie kwiatowymi nutami. Wyczuwamy w nim również słodycz wanilii ale tutaj przeplata się ona z delikatną szczyptą jaśminu oraz lawendy. To mocny i niezwykle trwały zapach, który dosłownie otula nas swoją tajemniczością. Zapach Guerlain Mon Guerlain Florale możecie kupić oczywiście w drogerii Sephora a zapłacicie za niego 307 zł za wodę perfumowaną 30 ml oraz 428 zł za wodę perfumowaną 50 ml.