czwartek, marca 29, 2018

Sekret winorośli czyli w świecie piękna Caudalie

Historia marki Caudalie rozpoczęła się w Bordeaux - w rodzinnej posiadłości - pośród winorośli. To naturalne, niespotykanie piękne środowisko zainspirowało założycielkę marki Mathilde Thomas. W winoroślach i w winogronach kryją się bowiem wyjątkowe możliwości, które Mathilde wykorzystała do pielęgnacji skóry.


W 1993 roku, podczas winobrania, Mathilde spotkała się z profesorem Josephem Vercauterenem, który powiedział do niej "Czy wie pani, że właśnie wyrzuca pani skarby?" To zdanie odmieniło jej życie. Dwa lata później, po uzyskaniu patentu na ekstrakcję i stabilizację polifenoli z pestek winogron, Mathilde razem z mężem stworzyła markę Caudalie.


Co to jest jedno caudalie? Jedno caudalie [kodali] to jednostka pomiaru długości utrzymywania się aromatu wina w ustach po jego spożyciu. Wina najlepszych gatunków i marek rozpoznaje się po wysokiej liczbie caudalie. W winnicach mawia się, że gdy winorośl płacze, twarz kobiety się rozświetla. Bowiem co roku winorośl odradza się po długiej zimie a z jej pędów wypływa cenny sok.  I takie też są wyjątkowe kosmetyki Caudalie stworzone z tego, czym obdarowuje nas sama natura.


Od dziewięciu lat linia pielęgnacyjna Premier Cru wykorzystuje najlepsze składniki pochodzące z winorośli. Po pięciu latach badań prowadzonych we współpracy z Dr. Davidem Sinclairem z Harvard Medical School, marka Caudalie wprowadziła do linii Serum Premier Cru
Serum Caudalie Premier Cru to ogromny krok naprzód w walce ze starzeniem. Zawiera ultraskoncentrowany kwas hialuronowy. To jedyny produkt z serii zawierający nowy kompleks Vinergy®. To wyjątkowa formuła, zwiększająca skuteczność działania. Serum nie tylko odżywia skórę, korygując wszystkie oznaki starzenia, ale także wspomaga działanie przeciwzmarszczkowego kremu Premier Cru.


Serum ma rzadką konsystencję, która przypomina mi słynne serum Estee Lauder Advanced Night Repair. Doskonale się wchłania i przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji. Dzięki niemu, z kazdym dniem skóra staje się lepiej odżywiona, bardziej promienna i jędrna. Dla wzmocnienia efektu, nakładam na nie krem z tej samej serii. 


Krem o bogatej konsystencji Premier Cru to krem nad kremy dla skóry suchej. Ten wyjątkowy krem zapewnia wszechstronne działanie przeciwstarzeniowe odmładzając w sposób widoczny skórę. Intensywnie ją odżywia i pozostawia zregenerowaną i ujędrnioną. Zmarszczki są wygładzone, skóra bardziej sprężysta, a kontur twarzy podkreślony. Cera jest rozświetlona a jej koloryt zostaje ujednolicony. Bogata konsystencja pozostawia skórę z uczuciem natychmiastowego i trwałego komfortu - lekko matuje ale i doskonale nawilża.


Aby nasza przeciwstarzeniowa pielęgnacja była w pełni kompletna - potrzeba nam jeszcze bogatego kremu pod oczy. Premier Cru The Eye Cream to wyjątkowo skuteczny, bardzo bogaty oraz gęsty krem, który kompleksowo odmładza skórę i natychmiast podkreśla jej piękno. Dzięki niemu, skóra pod oczami zostaje wygładzona i ujędrniona. Cienie i worki pod oczami stopniowo zmniejszają się, a nasze spojrzenie znowu napełnia się młodością. Krem idealnie nadaje się do wrażliwych oczu, jest bezzapachowy. Nie zawiera silikonów oraz parabenów.

Kosmetyki Caudalie to nieskończone bogactwo czerpane z winorośli. To również marka, która jest zaangażowana nie tylko w piękno naszej skóry ale i środowiska naturalnego. Caudalie jest członkiem stowarzyszenia 1% for the Planet i przelewa 1% swojego światowego obrotu stowarzyszeniom zajmującym się ochroną środowiska naturalnego. Od dziś do 2020 roku, dzięki marce Caudalie, zostanie posadzonych 6 milionów drzew na całym świecie.


W 2006 roku marka wycofała ze swoich kosmetyków parabeny. Caudalie ogranicza też do minimum użycie konserwantów (te stosowane, posiadają certyfikat Ecocert). Marka dba również o to, by nie używać kontrowersyjnych składników syntetycznych oraz Fenoksyetanolu, olejów mineralnych (wazelina, parafina itp.), Sodium laureth sulfate, Ftalanów oraz substancji pochodzenia zwierzęcego. W produktach Caudalie znajdziecie zatem naturalne składniki oraz takie, które nie mają negatywnego wpływu na nasze środowisko. Kosmetyki Caudalie możecie kupić przez internet oraz w wybranych aptekach <TUTAJ>.