środa, lutego 07, 2018

Clinique Take the Day Off Cleansing Balm czyli ideał do demakijażu

Demakijaż to najważniejszy rytuał w mojej codziennej pielęgnacji. 10 godzin w makijażu to zdecydowanie za dużo dla mojej skóry. Gdy wracam do domu po całym dniu w pełnym make-up'ie chcę, aby moja skóra znowu była "naga". Z serią Take the Day Off od Clinique, rytuał oczyszczania staje się przyjemnością. 


Najnowszy kosmetyk z grupy produktów do usuwania makijażu od Clinique - to oczyszczający balsam Take the Day Off Cleansing Balm. Jego unikalna i luksusowa formuła przeistacza się w oczyszczającą oliwkę w miarę wmasowywania kosmetyku w skórę, jednocześnie usuwając wszelkie nagromadzone zanieczyszczenia i rozpuszczając mocno przywierający do skóry makijaż, nawet ten zawierający filtry przeciwsłoneczne. Po zastosowaniu tego produktu skóra staje się niewiarygodnie miękka, odświeżona i zrelaksowana.


Ta innowacyjna, przeistaczająca się formuła dość zbitego balsamu - łączy w sobie kojącą delikatność z właściwościami preparatu doskonale usuwającego makijaż. Dzięki swoim unikalnym właściwościom przemienia się z łagodnego balsamu w luksusowy olejek, który znakomicie rozprowadza się na powierzchni skóry, aby w końcu przekształcić się w lekką emulsje o konsystencji mleczka z dodatkiem wody. Ten dający się dokładnie usunąć z powierzchni skóry, idealny do wszystkich rodzajów skóry preparat Take the Day Off Cleansing Balm usuwa nawet oporne pozostałości makijażu twarzy i oczu, jednocześnie utrzymując naturalną równowagę nawilżenia skóry.


Clinique Take the Day Off Cleansing Balm zawiera drogocenne składniki, dzięki którym skóra pozostaje gładka, oczyszczona i doskonale nawilżona:
  • Olejek z pestek safloru barwierskiego (Safflower Seed Oil), ten naturalny składnik o właściwościach nawilżających rozbija naturalną powłokę sebum na skórze i rozpuszcza makijaż. Kluczowymi komponentami olejku z pestek safloru barwiarskiego są - Kwas Linolowy, Kwas Linolenowy i Tokoferol – pomagają one utrzymać naturalną strukturę bariery ochronnej skóry i chronią ją przed szkodliwym oddziaływaniem wolnych rodników.
  • Trójgliceryd Kaprylowy/Kaprynowy oraz Palmitynian pomagają zatrzymać nawilżenie wewnątrz skóry, aby nie wysuszała się ona w czasie jej oczyszczania. Takie połączenie składników nawilżających pomaga również delikatnie, lecz bardzo skutecznie usunąć makijaż, zabrudzenia, sebum i inne zanieczyszczenia z powierzchni skóry.


Clinique Take the Day Off Cleansing Balm należy użyć przed zastosowaniem słynnego Systemu Pielęgnacyjnego 3-kroków od Clinique (lub jeśli go nie mamy - naszej rutynowej pielęgnacji) w celu usunięcia makijażu skóry i oczu. Pamiętajmy, aby się nie zwilżać dłoni czy skóry twarzy przed zastosowanie kosmetyku. Po prostu nabieramy na dłonie niewielką ilość produktu, a następnie opuszkami palców delikatnie wmasowujemy produkt w suchą skórę twarzy, aby rozpuścić makijaż. Następnie zwilżamy skórę twarzy ciepłą wodą, tak aby preparat zaczął się delikatnie pienić. Końcowy etap to dokładnie spłukanie i osuszenie skóry.


Clinique Take the Day Off Cleansing Balm został przetestowany alergologicznie i oftalmologicznie. Jest również w 100% bezzapachowy. Możecie go kupić w drogeriach Sephora oraz Douglas a kosztuje 129 zł za duże, bo 125 ml opakowanie.