czwartek, stycznia 25, 2018

Zapachowa enigma czyli Jo Malone Pomagranate Noir Cologne

Zdecydowanie ostatnio stawiam na bardzo nietuzinkowe zapachy. Po genialnym Bottega Venetta Eau de Velours przyszedł czas na kolejny niewiarygodnie enigmatyczny i zmysłowy zapach Jo Malone Pomagranate Noir Cologne. Jo Malone to londyńska marka, którą kocha sama Madonna. Powstała w 1994 roku, kiedy to jej założycielka Jo Malone otworzyła pierwszy własny butik w Londynie, w którym można było kupić nie tylko perfumy, ale także kosmetyki zapachowe.


Jo, czyli założycielka marki, miłość do zapachów przejawiała już od wczesnego dzieciństwa. Mała Jo podobno sama robiła perfumy z ogrodowych kwiatów i startego mydła. Kiedy dorosła, jej miłość do kwiatów i zapachów nie przeminęła, zatrudniła się więc w kwiaciarni.  Później pracowała jako kosmetyczka, gdzie proponowała klientkom własnoręcznie sporządzony olejek do kąpieli z gałki muszkatołowej i imbiru. Tymi wyjątkowymi produktami zwróciła uwagę klientek, których liczba z każdym dniem rosła. Po otwarciu swojego pierwszego salonu Jo odniosła tak spektakularny sukces, że wkrótce jej potencjał dostrzegł kosmetyczny gigant, firma Estée Lauder, która w 1999 r. rozpoczęła współpracę z Malone, a ona sama została dyrektor kreatywną i twórcą niesłychanych zapachów. I tę funkcję sprawowała przez 10 lat.


Luksusowe i niszowe perfumy Jo Malone London produkowane są wyłącznie z surowców najwyższej jakości, a wyszukane składniki tworzące niepowtarzalne, oryginalne i unikatowe kombinacje pochodzą z całego świata. Możemy znaleźć tam takie kwiaty, rośliny czy owoce jak np.: czarna orchidea, niezwykle rzadki japoński cis, fasolka tonka, lilia Casablanka, gruszka King William czy gwajakowiec.


Niepowtarzalne zapachy Jo Malone zapakowane są w eleganckie szklane przezroczyste lub czarne flakony z serii Cologne Intense. Ale jeden zapach to nie wszystko. Jo Malone London tak komponuje zapachy, by dać nam niepowtarzalną możliwość nakładania ich na siebie, czyli robienia tzw. Fragrance Combining. Koniec z psikaniem się tylko jedną kombinacją narzuconą nam z góry. Mieszając dowolnie przez siebie wybrane nuty, możemy tworzyć wyjątkowe, oryginalne, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju kompozycje.


Jo Malone Pomagranate Noir Cologne to aromatyczno-owocowy zapach dla kobiet i... dla mężczyzn. Ale nie jest to typowy "unisex". Zapach został wydany już w 2005 roku, a jego twórca jest Beverly Bayne. W nucie głowy znajdziemy malinę, granat, śliwkę, rabarbar oraz arbuza. W nucie serca - konwalię, jaśmin, różę, różowy pieprz, goździk (przyprawa), olibanum (żywica pozyskiwana z drzew rodzaju kadzidła), opoponaks (wonna żywica)oraz drzewo gwajakowe. Nutami bazy są natomiast cedr virginia, paczula, piżmo oraz bursztyn. 


Zapach Jo Malone Pomagranate Noir Cologne jest trochę mroczny i enigmatyczny - kusi niczym zmysłowość czerwonej sukienki. Nuty rubinowego soczystego granatu, maliny i śliwki, które ożywia różowy pieprz, splatają się z zapachem lilii Casablanka i korzennym drzewnym, aromatem. Zapach jest mocny i bardzo trwały. Rozwija się na skórze tajemniczymi nutami, które spowijają nas niczym tajemnica. Dzięki idei Fragrance Combining - w połączeniu z: English Pear & Freesia Body Crème zapach będzie świeższy. Natomiast w połączeniu z Dark Amber & Ginger Lily Cologne Intense zapach będzie cieplejszy. To istna magia Jo Malone.