czwartek, listopada 09, 2017

Serum szyte na miarę naszej skóry czyli koktajl Universkin

Jako osoba od zawsze mająca problem ze swoją skórą, od wielu lat ufam tylko i wyłącznie jednej osobie - mojej pani dermatolog Ivanie Stanković z gabinetu dermatologii i medycyny estetycznej Dermea. Panią doktor poznałam 8 lat temu i to ona wprowadziła mnie w tajniki pielęgnacji skóry problematycznej - ale nie za pomocą środków farmakologicznych - tylko peelingów lekarskich, zabiegów medycyny estetycznej oraz kosmetyków dostępnych wyłącznie w gabinetach dermatologicznych oraz medycyny estetycznej. To dzięki niej, nauczyłam się jak pielęgnować swoją problematyczną skórę tak, aby z upływającym czasem wyglądać lepiej i w końcu pozbyć się kompleksów. 


Gdy ponad dwa miesiące temu pojawiłam się w nowym gabinecie Dermea przy ul. Noakowskiego 16/31 w Warszawie, pani doktor powiedziała "Mam dla pani coś specjalnego. To specjalny koktajl, który stworzę specjalnie dla pani". I w ten sposób zaczęła się moja przygoda z unikalnym, uszytym na miarę mojej skóry koktajlem - serum Universkin™. 


Serum Universkin™ jest właśnie jak elegancki koktajl przygotowywany na indywidualne zamówienie - po prostu mówisz lekarzowi na jakiej pielęgnacji skóry Ci zależy, a najlepsi eksperci kliniczni ustalają nasze potrzeby na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia, a potem wybierają aktywne składniki, które znajdą się w unikalnej kompozycji przygotowanej specjalnie dla nas.


W celu przygotowania spersonalizowanej formuły, najpierw wykonujemy analizę skóry przy pomocy kwestionariusza opartego na ośmiu kolorach odpowiadających ośmiu podstawowym problemom skóry. Pozwala to wybrać lekarzowi odpowiednie składniki aktywne spośród 19 dostępnych.

Czy wiecie, że można skomponować aż 1159 różnych formuł o 57 różnych poziomach stężenia? To wręcz niewiarygodne! W rekordowym czasie - poniżej 1 minuty - w gabinecie zostaje pod naszym okiem przygotowany produkt do pielęgnacji odpowiadający unikalnym potrzebom naszej skóry. W miarę upływu czasu, można go oczywiście modyfikować w zależności od naszego stylu życia, wieku, stanu skóry oraz pory roku i czynników środowiskowych.


Baza firmy Universkin™ P to nowoczesny produkt łączący czyste składniki aktywne w stężeniach wybranych przez naszego lekarza. Technologia wykorzystana do opracowania tej bazy, zapewnia optymalne dostarczanie składników aktywnych do wnętrza skóry oraz ich wyjątkowe przyswajanie, przy jednoczesnym zachowaniu jednorodności i stabilności.


W serum Universkin™ P mogą znaleźć się nawet 3 składniki aktywne. Metoda ich łączenia nie wymaga też stosowania licznych chemicznych konserwantów. Dlatego nawet delikatne składniki, świeżo umieszczone w bazie emulsji, zachowują pełną skuteczność.

Preparat należy zużyć w ciągu 8 tygodni od przygotowania a należy go zacząć stosować po 2 dniach od przygotowania, aby wszystkie składniki dokładnie się połączyły.


Ta opatentowana, inteligentna formuła łączy w sobie składniki najwyższej jakości, które w pełnej harmonii współpracują z komórkami skóry:
  • organiczny olej Camelina, który umożliwia skórze produkowanie naturalnych związków przeciwzapalnych - kwasów omega‑3;
  • peptydy biomimetyczne, czyli aktywne biologicznie substancje pozwalające skórze zachować równowagę fizjologiczną;
  • kwas hialuronowy - zapewnia poprawne działanie macierzy pozakomórkowej.


Tak jak wcześniej napisałam, dostępnych jest aż 19 aktywnych składników, które można mieszać z bazą Serum P, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Do serum można dodać maksymalnie trzy aktywne składniki, aby stworzyć spersonalizowany produkt odpowiadający potrzebom konkretnej skóry. Moje serum zawiera arbutynę, retinol oraz cynk i zostało stworzone do walki nie tylko z moimi niedoskonałościami ale i przebarwieniami oraz utratą objętości skóry - w końcu mam już 41 lat. 


Każdy ze składników odpowiada kolorowi "problemu skóry" w kwestionariuszu, który wypełniamy w gabinecie. Na tej podstawie lekarz identyfikuje co dolega naszej skórze i dobiera odpowiednie składniki. Na naszą butelkę z koktajlem Universkin™ naklejone są kolorowe naklejki, które mówią o tym, co znajduje się w serum i w jakim stężeniu. 


Dzięki mojemu serum - stosowanemu codziennie przed snem - skóra po dwóch miesiącach wyraźnie się rozjaśniła, przebarwienia stały się mniej widoczne a wypryski goiły się w błyskawicznym tempie. Nowe niedoskonałości pojawiają się skórze już tylko sporadycznie. Serum można stosować również punktowo - na same pryszcze, ale musimy pamiętać, że składniki w serum, z uwagi na brak konserwantów są aktywne tylko przez dwa miesiące dlatego też całe serum trzeba zużyć w tym okresie. 


Musicie pamiętać, że serum Universkin™ może dobrać do naszej skóry wyłącznie lekarz i musi zostać stworzone wyłącznie w gabinecie lekarskim w odpowiednich warunkach i po przeprowadzeniu wywiadu oraz wypełnieniu kwestionariusza. Dlatego też nie jest to produkt na każdą kieszeń. Ja jednak uważam, że dobra kondycja naszej skóry jest przecież bezcenna. Kosmetyki szyte na miarę naszej skóry to przyszłość pielęgnacji skóry, nie tylko tej problematycznej, a dzięki opiece pani dr Ivany Stanković przez ostatnie 8 lat - wychodzę z domu już bez kompleksów. Za to ogromnie jej dziękuję.

Do końca maja 2020 r. z kodem SIOUXIE macie 20% zniżki za wszystkie kosmetyki Universkin w sklepie www.princessacademy.com.pl/sklep/