czwartek, sierpnia 31, 2017

Alternatywa dla hybryd - naklejki termiczne Manirouge. Wygraj zestaw Manirouge

Chyba jestem jedną z niewielu osób, które jeszcze nigdy nie zrobiły sobie hybrydowego manicure. Za bardzo dbam o swoje paznokcie aby niszczyć je hybrydami, chociaż lakiery hybrydowe kuszą swoją feerią barw i trwałością. Doskonałą alternatywą dla kobiet takich jak ja - uwielbiających piękny i nietuzinkowy manicure ale unikających hybryd - są naklejki termiczne od Manirouge.


O naklejkach Manirouge usłyszałam ponad miesiąc temu, gdy poznałam Klaudię - właścicielkę i pomysłodawczynię Manirouge. Klaudia wpadła bowiem na pomysł stworzenia naklejek (a nie są to kalkomanie dostępne od dawna na rynku), które będą nie tylko w niezwykły sposób zdobiły nasze paznokcie, ale będą również trwałe. Manirouge to ogromna paleta wzorów - klasycznych i tych zwariowanych. Graficy, którzy je tworzą - puszczają wodze fantazji aby wyjść na przeciw naszym fantazjom. Mamy tutaj zatem wzory graficzne z pieskami, motywy folklorystyczne, bajeczne, klasyczną elegancję i tak modne teraz pastele. 


Naklejki Manirouge to cały system - bowiem do ich nałożenia są potrzebne (ale nie niezbędne) specjalne różowe "gadżety" czyli akcesoria - mini heater czyli mała dmuchawa gorącego powietrza, za pomocą której rozgrzewamy naklejkę przed jej aplikacją, radełka, nożyczki oraz pilniczki - jeden do spiłowania nadmiaru naklejki, drugi do wypolerowania końcówki paznokcia.

Jako osoba, która kompletnie nie posiada zdolności manualnych, początkowo bałam się, że manicure nie uda się i zajmie mi bardzo dużo czasu. Ale nic mylnego. Pierwsza aplikacja rzeczywiście była na początku wyzwaniem ale potem - z każdym kolejnym paznokciem szło mi lepiej. 


Jak wykonać Manirouge?
KROK 1 to przygotowanie wszystkich akcesoriów, tak aby były pod ręką. 
KROK 2 to dokładne odtłuszczenie płytki paznokcia za pomocą płynu, który mamy w zestawie.


KROK 3 to wybór odpowiedniej naklejki i dopasowanie jej do paznokcia - każda naklejka jest na przezroczystej folii, co ułatwia dopasowanie. Należy pamiętać, aby zawsze wybrać nakleję ciut mniejszą od płytki paznokcia. 
KROK 4 to Przecięcie naklejki na pół - jedna naklejka to "dwa paznokcie" jeden u lewej a drugi u prawej dłoni.
KROK 5 to włączenie Mini Heatera i podgrzanie naklejki przez 5-6 sekund - naklejkę możemy trzymać koniuszkami palców lub tak jak ja to robię - za pomocą pęsety.


KROK 6 to nałożenie naklejki na płytkę i ponowne podgrzanie jej w powietrzu z dmuchawy. 
KROK 7 to delikatne naciągnięcie naklejki i wygładzenie jej za pomocą opuszków lub specjalnego kopytka, które mamy w zestawie.


KROK 8 to odpiłowanie nadmiaru naklejki, który wystaje nam poza paznokieć. Nadmiar możemy też obciąć nożyczkami, które są w zestawie. 
KROK 9 to wypolerowanie końcówki paznokcia pilniczkiem tak, aby nic nam nie haczyło. 
KROK 10 to ponowne podgrzanie paznokcia, aby utrwalić naklejkę. 

Poniżej możecie obejrzeć dwa tutoriale, które są bardzo pomocne przy pierwszej aplikacji naklejek oraz przy pierwszym ich usuwaniu. Potem nabieracie już wprawy i wszystko idzie sprawnie i gładko. Nawet osoby, które nie posiadają zdolności manualnych - tak jak ja - są w stanie wykonać swój idealny Manirouge.


Jak usunąć Manirouge?
Byłam przekonana, że zdejmowanie naklejek będzie długie i żmudne. Ale zajmuje dosłownie ok. 5 minut. Wystarczy nałożyć u nasady paznokcia olejek, który jest w zestawie, delikatnie podważyć naklejkę za pomocą radełka i usunąć ją. Nie należy zrywać jej siłą, aby nie uszkodzić płytki paznokcia. Pozostałości kleju usuwamy wacikiem nasączonym zmywaczem zawierającym aceton. 


Początkowo, ten cały rytuał może się wydawać skomplikowany, ale gwarantuję Wam, że po nabraniu lekkiej wprawy - nałożenie naklejek Manirouge trwa ok. 15 minut. Czyli niewiele dłużej niż malowanie paznokci tradycyjnym lakierem. A w dodatku nie musimy czekać aż wyschnie lakier. Dla mnie, to idealne rozwiązanie bo przecież nie ma bardziej bezbronnej kobiety od tej, która właśnie pomalowała paznokcie. W dodatku efekt, jaki uzyskujemy jest wręcz niewiarygodny - naklejki utrzymują się na paznokciach nawet do 14 dni a manicure jest tak obłędny, że nie ma kobiety, która przeszłaby obok niego obojętnie. Manirouge zawraca uwagę wszędzie, gdzie się tylko pojawimy. Nie trzeba być mistrzem w malowaniu wzorków - teraz wzorki mamy na nasze zawołanie. 


KONKURS 

Jeśli podoba się Wam ten pomysł i chciałybyście zostać mistrzyniami Manirouge - weźcie udział w konkursie i wygrajcie cały zestaw do wykonania Manirouge. Do wygrania jest wypasiony zestaw MAXI <KLIK>.

Wystarczy ze strony Manirouge www.manirouge.com wybrać dowolny wzór i w formularzu napisać dlaczego ten wzór podoba Ci się najbardziej. Najciekawsza odpowiedź zostanie nagrodzona zestawem Manirouge MAXI z wybranymi przez Was 4 wzorami naklejek.

WYNIKI KONKURSU

Zostaw do manicure za pomocą naklejek termicznych Manirouge wraz z 4 wzorami dowolnie wybranych naklejek wygrywa Anna Domagała. Gratuluje Aniu!


REGULAMIN
  1. Organizatorem konkursu jest blog Siouxie and the City;
  2. Fundatorem nagród jest firma MANIROUGE;
  3. Konkurs trwa od dnia 31 sierpnia br. do godz. 23.59 dnia 14 września br.
  4. Nagroda w konkursie jest zestaw MAXI - z 4 zestawami naklejek.
  5. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej poprzez umieszczenie informacji na fan page SiouxieBlog w przeciągu 7 dni od daty zakończenia konkursu;
  6. Nagrody do Zwycięzcy wysyła Fundator w ciągu 14 dni od daty publikacji wyników;
  7. Przed wzięciem udziału w Konkursie, każdy Uczestnik powinien zapoznać się z Regulaminem. 
  8. Udział w Konkursie będzie równoznaczny z akceptacją Regulaminu Konkursu;
  9. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie publiczni obserwatorzy mojego bloga.
  10. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Fundatora oraz osoby współpracujące z tym podmiotem w sposób stały na innej podstawie niż stosunek pracy, a także członkowie ich najbliższych rodzin, tj. wstępni, zstępni, rodzeństwo, małżonkowie, rodzice małżonków i osoby pozostające z nimi w stosunku przysposobienia.
  11. Wszyscy biorący udział muszą mieszkać na terenie Polski i być osobami pełnoletnimi;
  12. Aby wziąć udział w konkursie należy prawidłowo wypełnić i przesłać formularz oraz odpowiedzieć na pytanie konkursowe;
  13. Spośród wszystkich zgłoszeń wybiorę jedną, a ocena dokonywana w kontekście wyboru będzie całkowicie subiektywna;
  14. Po wyłonieniu laureata skontaktuję się z nim wysyłając wiadomość na podany w formularzu adres mailowy;
  15. Biorąc udział w konkursie zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych (dotyczy wysyłki nagrody przez Fundatora);
  16. Każda z nagród rzeczowych jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadzie art. 21 ust. 1 pkt. 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
  17. Nagrody w Konkursie nie podlegają wymianie na inne nagrody oraz na ekwiwalent pieniężny.
  18. Wszelkie reklamacje i pytania proszę kierować na adres siouxie.blog@gmail.com
  19. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.).
  20. Każda osoba może wysłać wyłącznie jedno zgłoszenie.