niedziela, maja 14, 2017

Zapach raju czyli TOUS Bonjour Señorita

Każdy zapach opowiada nam jakaś historię. Gdy zamykamy oczy, zmysł powonienia staje się silniejszy, doznania są mocniejsze a my możemy wyobrazić sobie właśnie historię ukrytą we flakonie. Zamknijcie oczy i posłuchajcie... bo to jest historia o emocjach I pasji. O zbieraniu doświadczenia i odnalezieniu siebie.


Paryż - wyrafinowany, subtelny, romantyczny, formalny ale i kobiecy. Jestem Camille de L’Espee - tancerka baletowa, miłośniczka biżuterii i skarbów znajdowanych na ulicy. Mam pracę, której nie lubię... czuję się zmęczona życiem. Naglę słyszę w radiu „Jezioro Łabędzie”... Zamykam oczy, staram się nie myśleć o tym, co mnie przytłacza... muzyka zabiera mnie z powrotem do szkoły baletowej, kiedy byłam mała... byłam wtedy taka szczęśliwa. Pamiętam jak moja babcia mówiła: “nie martw się, wszystko się ułoży...zobaczysz”.


Wczoraj Monsieur Javest powiedział do mnie, kiedy wychodził: “Camille, zorganizuj I sprawdź wszystkie informacje do jutrzejszej prezentacji, s’il vous plait” “Oui Monsieur Javert...” Nie mam wyboru. Nie mogę spędzić tu ani jednej sekundy więcej. Nie wiem, dokąd pójdę, ale wiem, że już tu nie wrócę... zacznę wszystko od nowa. Zamierzam teraz zamknąć oczy i przenieść się w jakieś miejsce... muszę przeorganizować moje życie. Zamierzam robić tylko to, co mnie uszczęśliwia.


Moje wspomnienia... naszyjnik babci i mój wysłużony miś, to rzeczy, które od zawsze przynosiły mi szczęście. Po raz pierwszy od dłuższego czasu czuję, że się uśmiecham i nie mogę przestać. Rzucam wszystko, co sprawia, że jestem nieszczęśliwa i jadę w podróż swojego życia. 


Jestem na Kubie - w Havanie. To ekscytująca, pełna kolorów, szczęśliwa, oaza artystów. Zatrzymałam się w hotelu Malecon. Kocham tutejsza architekturę, teksturę starych ścian, historie ulic, słońce wpadające przez okno... Zamierzam odkryć najbardziej dziką i tropikalną stronę Havany. Zostawiłam za sobą miasto i teraz odkrywam tyle wspaniałych miejsc... Jestem zaskoczona ilością bujnej roślinności schowanej w zakręconych małych uliczkach oraz kaktusami w doniczkach przez domami..., co za widok! Roślinność tego miejsca jest naprawdę spektakularna. Palmy są takie wysokie, że można z nich dotknąć nieba... uwielbiam chodzić i wyobrażać sobie jak tańczę na liściach.


Zdecydowałam się kupić drinka z kokosa... chcę się w końcu odprężyć, poczuć morską bryzę i bicie mego serca na piasku... Mieszkańcy Havany szczerze mnie inspirują! To wyspa ludzi pełnych magii... przez ostatnie kilka dni to właśnie oni pomogli mi odnaleźć spokój. Zaczynam na nowo być szczęśliwa! Celebruję każde swoje wspomnienie z Havany jak klejnot. Są małe, ale dają mi dużo szczęścia! Moje wspomnienia odnalazłam właśnie w zapachu... w ten sposób zachowam je na zawsze.


Zapach TOUS Bonjour Señorita to zapach kwiatowo - owocowy. Został stworzony przez Nathalie Lorson, która zabiera nas w wspaniałą podróż z ciepłymi karaibskimi kolorami i niebieskim, kryształowym morzem. Nieodparty kobiecy zapach otwiera się nutami Bergamotki i mrożonego Mango, otoczony delikatnym dotykiem Maliny Macaron W sercu zapachu znajduje się nieoczekiwany mix mleczka kokosowego, egzotycznej Guavy i delikatnej jaśminowej herbaty. W bazie zapachu znajdziemy też tropikalne drewno, Patchouli i delikatność wanilii.

• Nuty Głowy: Bergamotka, Mango, Malina Macaron
• Nuty Serca: Mleczko kokosowe, Guava, Jaśminowa Herbata
• Nuty Podstawy: Tropikalne drewno, Patchouli i Wanilia.


TOUS Bonjour Señorita to zapach słodki i egzotyczny - rzeczywiście przywodzi na myśl dalekie podróże na rajskie wyspy i słodkie drinki z palemką. Jeśli znacie limitowane edycje zapachów ESCADA, to własnie TOUS Bonjour Señorita jest dość podobny. Wyraźnie wyczuwamy w nim słodycz Mango i Maliny Macaron, a także mleczka kokosowego przeplatającego się z zapachem wanilii. Jest słodki ale nie mdły - za to bardzo energetyzujący i kobiecy. Jeśli chcecie się przenieść na rajską wyspę i być cały czas pod jej czarem - koniecznie odnajdźcie na półkach drogerii Sephora TOUS Bonjour Señorita, zamknijcie oczy i powąchajcie. Gwarantuję, że od razu zamarzycie o egzotycznych wakacjach - choćby na chwilę.