niedziela, kwietnia 09, 2017

Nawilżenie skóry przez 48h czyli dottore NMF XPRESS CREAM

Wiedza i wieloletnie doświadczenie dr Waldemara Jankowiaka, założyciela i głównego lekarza prowadzącego Kliniki Estetyki Ciała, w leczeniu sposobów pielęgnacji oraz hamowaniu procesów starzenia skóry, pozwoliły poznać potrzeby pacjentów i opracować optymalne formuły preparatów oparte na rzetelnej wiedzy medycznej. Powstała gama profesjonalnych i pielęgnacyjnych produktów dottore o najwyższej możliwej skuteczności dla kosmetyków. Przy tworzeniu każdego kosmetyku priorytetami dottore są: najwyższa jakość, precyzyjne działanie, wysoka tolerancja preparatów.


Kosmeceutyki „dottore” kompleksowo pielęgnują cerę, pomagają w utrzymaniu jej zdrowia i dobrego wyglądu oraz hamują procesy starzenia się skóry. Są bezkompromisowym rozwiązaniem dla osób poszukujących całkowicie nieinwazyjnych a skutecznych sposobów na upływający czas i problemy estetyczne. Sprawdzają się też jako uzupełnienie i kontynuacja procedur medycyny estetycznej.

Wszystkie produkty do pielęgnacji domowej dottore zostały zapakowane w poręczne i praktyczne opakowania typu airless. Są to najbardziej higieniczne typy opakowań, które pozwalają zużyć kosmetyk do końca oraz gwarantują czystość mikrobiologiczną oraz stałe stężenie i ochronę składników aktywnych kosmetyku.


dottore NMF xpress cream to aktywnie nawilżający krem do twarzy z systemem wielopoziomowej stymulacji nawilżenia skóry. Wskazania do stosowania kremu to skóra sucha, przesuszona i odwodniona, zniszczona bariera ochronna skóry czynnikami klimatycznymi (np. wiatr, słońce, mróz), genetyczna suchość skóry, wzmocnienie i odbudowa płaszcza hydrolipidowego skóry.

Aby szybko dostarczyć skórze odświeżającego nawilżenia zamknięto molekuły wody lodowcowej w liposomach. Ta krystalicznie czysta woda posiada właściwości nawilżające i energizujące i jest unikalną kombinacją minerałów oraz pierwiastków śladowych. Dzięki liposomalnemu nośnikowi woda nie pozostaje na powierzchni naskórka i może wnikać w głębsze obszary skóry. Dlatego działanie kremu utrzymuje się nawet do 48h!


W kremie znajduje się aż 20% składników o działaniu nawilżającym. Najważniejszymi są:
  • liposomalna woda lodowcowa - nowoczesna substancja nawilżająca odpowiedzialna za efekt tzw. „głębokiego nawilżenia skóry”.
  • masło Shea - odżywia, regeneruje i poprawia elastyczność warstwy rogowej skóry, poprzez wiązanie wody zapobiegając przesuszeniu i łuszczeniu się skóry. Masło Shea nie pozostawia tłustej warstwy, długo pozostaje w głębszych warstwach skóry, odgrywa rolę naturalnego filtru UV.
  • składniki naturalnego NMF skóry - grupa substancji chroniąca skórę przed odwodnieniem. Pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu wody w górnych warstwach skóry. Odgrywa kluczową rolę w zachowaniu elastyczności i sprężystości warstwy rogowej skóry.
  • kwas alginowy - jest składnikiem ścian komórkowych wielu alg morskich. Ma szczególe właściwości absorpcji, czyli zatrzymywania i wiązania wody.
  • pullulan - polisacharyd tworzący na powierzchni skóry nietłustą warstwę okluzyjną, dzięki której istotnie obniża się przez naskórkowa utrata wody. Dodatkowym atutem pullulanu jest zmniejszanie możliwości podrażnień i uczuleń oraz zwiększanie odporności skóry na działanie czynników zewnętrznych poprzez tworzenie elastycznego, naturalnego filmu tzw. ”drugiej skóry”.


Krem jest bardzo gęsty i treściwy ale nie tłusty. Po nałożeniu na skórę wchłania się całkowicie delikatnie ją matując ale i jednocześnie nawilżając. To wielka zaleta tego kremu, bowiem wiele z nas nie lubi tłustych i mazistych kremów, po nałożeniu których czujemy na buzi lepki film. dottore NMF xpress cream to krem matujący ale i nawilżający skórę przez 48h, Co ciekawe - działa nawet wtedy, gdy już go zmyjemy ze skóry. Stosowany regularnie poprawia elastyczność skóry, łagodzi podrażnienia i jest doskonałym uzupełnieniem zabiegów kosmetycznych i dermatologicznych zwłaszcza tych inwazyjnych. 

Kosmetyki dottore kupicie w sklepie online oraz w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i medycyny estetycznej, bowiem są one polecane przez samych lekarzy i kosmetologów po wykonanych zabiegach.