niedziela, stycznia 15, 2017

Mistyczne doznanie z Atelier Cologne Cèdre Atlas Cologne Absolue

Atelier Cologne to pierwszy Dom Perfumiarski całkowicie oddany wodzie kolońskiej, mitycznemu klasykowi perfumiarstwa. Jej twórcy, Sylvie Ganter i Christopher Cervasel wykreowali nieistniejącą dotąd rodzinę perfumiarską, absolut wody kolońskiej - Cologne Absolue, będący celebracją elegancji akordów hesperydowych z najszlachetniejszymi surowcami perfumiarskimi. Każda Cologne Absolue jest uchwyconym bezcennym wspomnieniem intensywnych doznań.

"Nagle obudził się, pokryty śniegiem, nie wiedząc gdzie jest. Przypomniał sobie, był ścigany. Nie miał tego, czego szukali, ale gdyby się zatrzymał i tak nie uwierzyliby. A więc uciekał. Wyczerpany, znów upadł. W chwili, gdy odzyskał świadomość, zbliżała się do niego jakaś postać… spojrzała na niego intensywnie i powiedziała - mogę ci pomóc.”

Collection Azur to ekskluzywna linia Sephora & Atelier Cologne boutiques inspirowana materiami z regionów, gdzie morze i niebo zlewają się... Stworzone by oferować zapachy o nadzwyczajnej trwałości i z charakterem. W jej skład wchodzą 4 niezwykłe zapachy w tym Cèdre Atlas Cologne Absolue, który w nucie serca zawiera cedr z Ar-Rif, jaśmin Marokański, morelę. W nucie głowy - cytrynę z Sycylii, Bergamotkę z Kalabrii, pączki porzeczki z Burgundi a w nucie głębi - Białą Ambrę, papirus z Indii oraz Wetywerię z Haiti.


Atelier Cologne Cèdre Atlas Cologne Absolue to zapach mistyczny - otula nas nietuzinkowymi nutami, które dosłownie tańczą na naszym ciele wirując przez cały dzień. To zapach, który zmienia swoje oblicze w przeciągu wielu godzin - od kwiatowego poprzez delikatnie owocowy aby na końcu otulić nas orientalnym lekko pudrowym dotykiem. 


Ta szafirowa buteleczka to dosłownie eliksir mistycyzmu - zapach zaklęty we flakonie. To zdecydowanie jeden z najbardziej oryginalnych zapachów w mojej bardzo pokaźnej kolekcji. Atelier Cologne Cèdre Atlas Cologne Absolue to mój zapach i chociaż jestem zwolenniczką perfum gourmand czyli słodkich i kojarzących się z jedzeniem, to obok niego nie mogłam przejść obojętnie. Dodatkowo, mój flakonik został ubrany w skórzane etui z wytłoczonymi moimi inicjałami. 


Wody perfumowane Atelier Cologne kupicie w drogerii Sephora, która posiada wyłączność na ich sprzedaż. To nie są zapachy tanie - musicie się z tym liczyć - 30 ml flakon w skórzanym etui kosztuje 329 zł a 100 ml flakon kosztuje 475 zł. Możecie tez nabyć podróżną perfumetkę 7,5 ml za 89 zł. Ale pamiętajcie, że zapach, który nosimy definiuje nas niczym nasze ubranie. Warto w swojej kolekcji posiadać coś nietuzinkowego i absolutnie oryginalnego a takie są właśnie zapachy Atelier Cologne.