czwartek, lipca 28, 2016

Pachnące urodziny (z) L’OCCITANE i urodzinowy konkurs

"Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień" - słowa tej piosenki chodzi za mną od rana, bowiem dzisiaj są moje 40-te urodziny oraz 5-te urodziny bloga Siouxie and the City. To własnie w przeddzień swoich 35 urodzin postanowiłam rozpocząć przygodę z blogowaniem i przyznam szczerze, że nie sądziłam, iż po 5 latach nadal będę to robić. Chciałam, aby moje urodziny były pachnące latem i dlatego też urodzinowy post jest pod znakiem niezwykle pachnącej marki - L’OCCITANE, która również w tym roku obchodzi swoje 40-te urodziny! Razem z L’OCCITANE jesteśmy dzisiaj jubilatkami!


L’OCCITANE powstało w 1976 roku. Rok później Olivier Baussan zarezerwował po raz pierwszy partię ze zbiorów lawendy, którą wykorzystał do produkcji pierwszych kosmetyków. Świętując 40-te urodziny, opakowania limitowanej kolekcji Lawenda zostały ozdobione tym drobnym, dzikim kwiatem, którego rzędy, jak pasy w tle etykiety ciągną się od końca do końca przez wzgórza Prowansji. Ten prosty wzór od razu przywodzi na myśl oglądane z lotu ptaka pola Górnej Prowansji, które zdobią pasy niebieskiej lawendy.


W prowansalskim regionie Drôme pewna roślina o najbardziej cytrynowych nutach znalazła dla siebie ziemię obiecaną w sercu plantacji skoncentrowanej na organicznym rolnictwie - to właśnie werbena. Latem, werbena rośnie jak szalona, co umożliwia podwójne zbiory: jedne w lipcu, ponowne w październiku. Dwa razy do roku, produkowany z niej wyciąg podsyca pasję „Kreatora zapachów z Prowansji”. Wyciąg ujawnia swoją niezrównaną świeżość, pełną energii, która wzrusza i porusza wprowadzając w stan od euforycznej radość po słodkie rozmarzenie w dziecięcych wspomnieniach.


Dla L’OCCITANE, kreatora zapachów z Prowansji, Werbena była pierwszą stworzoną kompozycją zapachową. W jej sercu pobrzmiewa długa historia miłości zrodzona ze wspomnień dzieciństwa w Prowansji. Teraz, świętując 40. urodziny L’OCCITANE postanowiło udekorować limitowaną edycję kolekcji Werbena liśćmi tej wyjątkowo aromatycznej rośliny na tle pasów w różnych odcieniach zieleni. Pasy prowadzą wzrok wysoko w niebo, by z góry podziwiać pola werbeny w prowansalskim Drôme. To pasy zieleni, które ciągną się aż po horyzont. Wygląda na to, że przyszedł czas na zbiory!


Ten uwielbiany przez wszystkich zapach werbeny to zapach czystej i nieposkromionej radości. Niektórzy noszą go przez cały rok. Inni lubią odkrywać go na nowo, gdy nadchodzi lato, jakby w te ciepłe dni wracali do Prowansji... Własnie tak - dosłownie - ja odbieram ten niezwykle rześki i energetyzujący zapach werbeny.


Woda toaletowa Verveine to posadzona w równych rządkach, zroszona poranną rosą werbena, która wypełnia powietrze radośnie orzeźwiającą świeżością. Ten niezwykle ujmujący zapach Werbeny L’OCCITANE idealnie odzwierciedla aromat towarzyszący zbiorom w regionie Drôme. Tryskający energią, rześki, cudownie lekki zapach - czuć w nim cytrusowo-zielone nuty uwalniane przez roztarte w palcach liście w piękny letni dzień. Wdzięku i lekkości dodaje mu natomiast geranium.


Czy już wyobrażacie sobie ten zapach? Woda toaletowa Verveine to magia poranka, świeżej pościeli oraz spacerów w letnim deszczu. Używam jej po wieczornym i porannym prysznicu a moje ciało dosłownie ożywa. Ten zapach to dawka niesamowitej energii na cały dzień - zapach, którego nie mam dość szczególnie teraz - latem. 


Dla Was mam również coś pachnącego werbeną od L’OCCITANE - trzy osoby, które złożą mi najbardziej oryginalne życzenia urodzinowe otrzymają zestaw podróżny składający się z Żelu pod prysznic Werbena 75 ml oraz mydełka Masło Shea - Werbena - 50 g. REGULAMIN
 1. Organizatorem konkursu jest blog Siouxie and the City;
 2. Fundatorem nagród jest firma L’Occitane en Provence;
 3. Konkurs trwa od dnia 28 lipca br. do godz. 23.59 dnia 6 sierpnia br. 
 4. Wyniki ogłoszę w ciągu 7 dni od daty zakończenia konkursu
 5. Nagrodami w konkursie 3 zestawy podróżne składające się z Żelu pod prysznic Werbena 75 ml oraz mydełka Masło Shea - Werbena - 50 g. 
 6. Nagrody do zwyciężczyń wysyła Fundator; 
 7. Przed wzięciem udziału w Konkursie każdy Uczestnik powinien zapoznać się z Regulaminem. Udział w Konkursie będzie równoznaczny z akceptacją Regulaminu Konkursu; 
 8. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie publiczni obserwatorzy mojego bloga. 
 9. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Fundatora oraz osoby współpracujące z tym podmiotem w sposób stały na innej podstawie niż stosunek pracy, a także członkowie ich najbliższych rodzin, tj. wstępni, zstępni, rodzeństwo, małżonkowie, rodzice małżonków i osoby pozostające z nimi w stosunku przysposobienia. 
 10. Wszyscy biorący udział muszą mieszkać na terenie Polski i być osobami pełnoletnimi; 
 11. Aby wziąć udział w konkursie należy prawidłowo wypełnić i przesłać formularz oraz odpowiedzieć na pytanie konkursowe; 
 12. Spośród wszystkich komentarzy wybiorę 3 odpowiedzi a ocena dokonywana w kontekście wyboru zwycięzców będzie całkowicie subiektywna; 
 13. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej poprzez umieszczenie informacji na fan page SiouxieBlog
 14. Po wyłonieniu laureatów skontaktuję się z nimi wysyłając wiadomość na podane w formularzu adresy mailowe; 
 15. Biorąc udział w konkursie zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych (dotyczy wysyłki nagrody przez Fundatora); 
 16. Każda z nagród rzeczowych jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadzie art. 21 ust. 1 pkt. 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. 
 17. Nagrody w Konkursie nie podlegają wymianie na inne nagrody oraz na ekwiwalent pieniężny. 
 18. Wszelkie reklamacje i pytania proszę kierować na adres siouxie.blog@gmail.com 
 19. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.).