czwartek, marca 10, 2016

Bezoperacyjny lifting twarzy czyli zabieg urządzeniem Scarlet RF

W okolicach 40-go roku życia każda z nas walczy z pierwszymi objawami starzenia się skóry - utrata wiotkości, gęstości skóry oraz pojawiające się zmarszczki to z pewnością utrapienie każdej kobiety. Z uwagi na to, że jestem wielką zwolenniczką zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, postanowiłam poddać się zabiegowi bezoperacyjnego liftingu twarzy za pomocą urządzenia Scarlet RF w klinice Estetica Nova u dr Ewy Rybickiej. 


Bezoperacyjny lifting twarzy to nowy zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący frakcyjne fale radiowe. Podczas bezoperacyjnego liftingu fale wprowadzane są w skórę właściwą i w tkankę podskórną generując w niej ciepło i zmieniając strukturę kolagenu. Ten rodzaj bezoperacyjnego liftingu to innowacja w Polsce ze względu na użycie końcówki zaopatrzonej w 25 mikroigieł. Dzięki ich budowie, zabieg jest znacznie skuteczniejszy i bezpieczniejszy. Na końcu każdej z mikroigieł generowany jest impuls, przez co urządzenie oddziałuje na skórę od wewnątrz i tym samym zapobiega powstawaniu blizn i oparzeń powstających przy użyciu tradycyjnej głowicy.


Natychmiastowym efektem głębokiego podgrzewania skóry właściwej jest rozszczepienie wiązań łączących włókna kolagenu. Proces ten skutkuje pobudzeniem fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za syntezę kolagenu w skórze. Dochodzi wówczas do nasilonej syntezy nowych włókien kolagenu. Proces ten jest odpowiedzialny za poprawę elastyczności i jędrności skóry, a także jej ogólnego wyglądu i jakości.


Głębokie podgrzewanie skóry właściwej i tkanki podskórnej z wykorzystaniem głowicy dwubiegunowej zaopatrzonej w 25 mikroigieł powoduje lokalny wzrost metabolizmu i zwiększenie krążenia krwi. Trójglicerydy i wolne kwasy tłuszczowe zostają uwolnione z komórek tłuszczowych (adypocytów) do strumienia krwi. Powoduje to obkurczenie komórek tłuszczowych i zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej na obszarze poddanym terapii. Toksyny i produkty przemiany materii zostają wchłonięte przez limfę i wydalone w moczem. Proces powoduje zmniejszenie objętości i poprawę funkcjonowania tkanki tłuszczowej, a także wzrost sprężystości skóry.


Zabieg jest poprzedzony znieczuleniem za pomocą maści Emla i po takim znieczuleniu jest kompletnie bezbolesny. Trwa od 40 do 60 minut podczas których czujemy wyłącznie lekkie podgrzewanie skóry - ale nie jest to nieprzyjemne uczucie. To jedyny taki zabieg, który również można zastosować na powieki i chociaż miałam co to tego lekkie obawy, to podczas zabiegu i tak nic nie poczułam. 


Intensywność takiego zabiegu jest dobierana przez lekarza indywidualnie do skóry pacjenta. Taki bezoperacyjny lifting jest nie tylko bezbolesny ale i bardzo dobrze tolerowany przez każdego pacjenta - po zabiegu występuje lekki rumień i niewielki obrzęk, które szybko ustępują. Możliwe są również ledwo widoczne ślady na bocznej powierzchni policzka zanikające w ciągu dnia. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, chociaż zalecane są dwie sesje aby wzmocnić jego działanie. Zabieg nie tylko w widoczny sposób poprawia elastyczność skóry, lekką ją napina, ale też redukuje zmarszczki i przebarwienia. Zabieg urządzeniem Scarlet RF spłyca również blizny potrądzikowe i dzięki temu może być wykonywany również u młodszych pacjentek, nie tylko tych, które chcą zatrzymać upływający czas.  


Zabieg urządzeniem Scarlet RF można również wykonywać w celu redukcji rozstępów (po nakłuciu do 3,5 mm RF wysyła energię o bardzo dużej mocy głęboko w skórę i stymuluje powstawanie nowego kolagenu dokładnie tam gdzie, jest on potrzebny, czyli w rozstępie) oraz leczenia nadpotliwości, bowiem to przełomowa, szybka, precyzyjna i bezpieczna procedura destrukcji gruczołów potowych.


Same możecie się przekonać, że zabieg ten jest na tyle komfortowy, że spokojnie możemy wrócić do naszych codziennych zajęć bez konieczności rekonwalescencji w domu (jak np. po zabiegu laserowym czy dermapenie). Buzia bezpośrednio po zabiegu wygląda właśnie jak na pierwszym zdjęciu - widoczny jest leciutki rumień i obrzęk. A na drugi dzień moja twarz wyglądała już fantastycznie - obrazuje to drugie zdjęcie - koloryt skóry jest wyrównany a ognisko zapalne w postaci strupka po pryszczu zostało pięknie zaleczone. Dzięki zabiegowi Scarlet RF moja skóra stała się jędrniejsza, bardziej sprężysta i mniej podatna na zmarszczki. Teraz czuję, że wyglądam dużo młodziej niż na swoje (prawie) 40 lat.