niedziela, października 18, 2015

Na przekór pryszczom i zmarszczkom czyli TriAcnéal EXPERT Avene

Wielokrotnie na blogu podkreślałam, że trądzik to nie tylko zmora nastolatków. Ten problem występuje również u osób z dojrzałą cerą - zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Taka problematyczna ale i dojrzała cera potrzebuje szczególnej pielęgnacji, bowiem tradycyjne kosmetyki przeznaczone głównie dla nastolatków nie są skuteczne. 


TriAcnéal EXPERT Avene to wyjątkowe podejście do walki z trądzikiem i procesem starzenia się skóry. To odpowiedź na problem zarówno powstających czy istniejących zmarszczek oraz pojawiających się na dojrzałej cerze pryszczy. 

Nowa emulsja TriAcnéal EXPERT o potrójnym działaniu: zwalcza niedoskonałości, redukuje blizny i przebarwienia potrądzikowe, a jednocześnie działa przeciwstarzeniowo. Formuła TriAcnéal EXPERT oparta jest na trzech innowacyjnych substancjach aktywnych. Diolényl® - o udowodnionym działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym, zwalcza bakterie P. acnes. X-pressin™ - niezwykle skuteczna i wysoce tolerowana substancja złuszczająca nowej generacji, zapobiega powstawaniu zaskórników i wygładza skórę. 

Retinaldehyd - prekursor kwasu retinowego, który skutecznie zapobiega powstawaniu zaskórników oraz zmniejsza widoczność blizn i przebarwień potrądzikowych. Jest to składnik, który od wielu lat niezmiennie stanowi punkt odniesienia dla dermatologów w zakresie opóźniania procesów starzenia. Wyjątkowo wysokie stężenie Wody termalnej Avène (aż 60%) dodatkowo koi i łagodzi podrażnienia. Arsenał wyjątkowych składników aktywnych, to emulsja o fizjologicznym pH.


Emulsja ma jednak bardziej kremową konsystencję i niesamowicie przyjemny zapach. Zaraz po nałożeniu wchłania się nie pozostawiając lepkiego filmu na twarzy ale skóra jest doskonale nawilżona. Ja emulsję TriAcnéal EXPERT Avene stosuję na noc - smaruję nią całą twarz a miejsca, które wymagają specjalnego potraktowania - czyli syfki - smaruję raz jeszcze punktowo. Tak zastosowana bardzo ładnie i dość szybko eliminuje niedoskonałości. Nie zapycha mojej cery, wyrównuje jej koloryt ale jeśli chodzi o moje blizny potrądzikowe - tutaj niestety nie zauważyłam żadnej poprawy.


Z uwagi na doskonałe nawilżenie cery TriAcnéal EXPERT Avene wygładza również niewielkie zmarszczki, a dzięki retinaldehydowi znikają zaskórniki i wygładzają się nierówności skóry. Należy pamiętać, że z uwagi na zawartość retinaldehydu musimy dodatkowo stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną aby nie powstały przebarwienia. Retinaldehyd delikatnie złuszcza skórę - ale nie jest to jakieś nieładne płatkowe łuszczenie - po prostu odsłaniamy po jakimś czasie nową zdrowszą skórę.

To rzeczywiście dobry i skuteczny krem do cery dojrzałej i problematycznej, którego opakowanie 30 ml kosztuje 70 zł. Niestety nie pomógł mi na moją największą zmorę jaką są blizny po trądziku - cóż... już się do nich jakoś przyzwyczaiłam i myślę, że na nie już nic mi nie pomoże.