niedziela, września 06, 2015

Kamuflaż czyli Catrice Liquid Camouflage

Bez korektora nie ruszam się nigdzie. Kiedyś zapytana, który kosmetyk zabrałabym ze sobą na bezludną wyspę - bez wahania odpowiedziałam, że korektor kamuflujący od Catrice - ten słynny w słoiczku. Teraz marka Catrice wprowadziła na rynek absolutną nowość czyli korektor kamuflujący w płynie Liquid Camouflage, który w dodatku jest wodoodporny. 


Korektor występuje w dwóch wariantach kolorystycznych jaśniutkim i porcelanowym 010 Porcelain oraz ciemniejszym ale bardzo naturalnym 020 Light Beige. Od lat używam odcienia 020 Light Beige w wariancie "słoiczkowym" i ten odcień jest dla mnie stworzony. Teraz jednak jestem opalona i chociaż jest ciut za jasny to i tak krycie, jakie daje - jest bardzo dobre. Odnoszę jednak wrażenie, że ten sam kolor ze słoiczka jest jednak ciut ciemniejszy. 


Korektor ma płynną konsystencję i jest dobrze napigmentowany, co daje nam całkiem porządne krycie - w moim przypadku przebarwień lub pryszczy. Po aplikacji wygodną pacynką (do korektora w słoiczku używam pędzelka) korektor delikatnie wklepuję. Nie tworzy w tym miejscu skorupy i nie wysusza posmarowanych miejsc. Nie zapycha też porów i nie powoduje tym samym wysypu pryszczy. 


Stopień krycia jest jednak odrobinę słabszy niż brata w słoiczku ale dzięki temu idealnie nadaje się pod oczy w celu ukrycia cieni. Korektora w słoiczku nie stosowałam pod oczy bowiem był za ciężki. Liquid Camouflage od Catrice ma właśnie tę przewagę, że jest lżejszy. Miałam go ze sobą na wakacjach w Grecji i idealnie sprawdził się podczas 40-stopniowych upałów oraz kąpieli w basenie i morzu  - rzeczywiście jest wodoodporny. 


Jeśli szukacie niedrogiego (14,99 zł) i dobrze kryjącego ale i lekkiego korektora, to koniecznie poszukajcie Liquid Camouflage od Catrice. Jeśli natomiast szukacie mega mocnego krycia - prawdziwego kamuflażu - to sięgnijcie po wersję w słoiczku. Korektory płynne od Catrice już od września są w sprzedaży w drogeriach Hebe.