wtorek, sierpnia 11, 2015

Różana pielęgnacja z BC Miracle Oil od Schwarzkopf Professional

Kiedy miałam długie włosy, często sięgałam po olejki do włosów, bowiem były tak zniszczone, że tylko one dawały mi pożądaną dawkę nawilżenia. Od ponad 2 lat mam króciutkie włosy i nie używam tradycyjnych olejków do włosów, bowiem je bardzo obciążają i przetłuszczają. Ale w końcu trafiłam na niezwykle pachnące olejki w spray'u, które są w postaci delikatnej mgiełki. To preparaty od Schwarzkopf Professional z serii BC Miracle Oil


Róża to znany od wieków kwiat, który jest symbolem miłości i piękna sprawdza się nie tylko wtedy, kiedy chcemy wyrazić uczucie drugiej osobie. Z płatków róży, bo o niej mowa, powstaje jeden z najcenniejszych olejków eterycznych na świecie. Teraz został on wykorzystany w BC Miracle Oil od Schwarzkopf Professional.


Olejek różany wytwarzany jest z płatków róży, które żeby nie straciły swojego aromatu, należy zbierać o świcie. Aby móc wyprodukować 1 litr olejku potrzeba, aż 5 ton płatków! Nie dziwi więc fakt, że jest on jednym z najcenniejszych i jednocześnie najdroższych olejków na świecie. Cudowne właściwości olejku zostały teraz wykorzystane w nowej linii kosmetyków Schwarzkopf Professional - BC Miracle Oil.


BC Oil Miracle Oil Mist to suche, nietłuste i niezawierające silikonu mgiełki olejkowe, które powstały z myślą o pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów – w zależności od wariantu - wersja o zapachu róży jest przeznaczona do włosów normalnych i grubych natomiast wersja... waniliowa (och tak co za zapach) jest przeznaczona do włosów cienkich i normalnych.


BC Oil Miracle Oil Mist do włosów cienkich i normalnych z cennym, roślinnym olejkiem z maruli dzięki równomiernemu rozprowadzeniu błyskawicznie odbudowuje płaszcz lipidowy na włosach. Poza tym intensywnie odżywia włosy, wygładza je, nadaje sprężystość oraz wyjątkowy połysk. Substancja ułatwiająca rozprowadzenie kosmetyku na włosach odparowuje zaraz po aplikacji i sprawia, że nanoszenie olejku na włosy jest bardzo proste.


Z kolei BC Oil Miracle Oil Mist do włosów grubych i normalnych opiera się na działaniu formuły z cennym olejkiem arganowym, który intensywnie odżywia włosy, dogłębnie odbudowuje uszkodzone i szorstkie pasma, a także skutecznie je wygładza i nadaje im sprężystość. Substancja ułatwiająca rozprowadzenie kosmetyku na włosach odparowuje zaraz po aplikacji, by włosy nie były przeciążone.


Te magiczne mgiełki - olejki są bardzo lekkie i co najważniejsze - nie obciążają moich krótkich włosów. Spryskuję włosy tuż po umyciu i gładko zaczesuję - nie susze ich suszarką tylko pozostawiam do całkowitego wyschnięcia. Rano delikatnie nadaję kształt fryzurze za pomocą szczotki i lokówko-suszarki. Włosy są bardzo sprężyste, podatne na układanie, błyszczące a co najważniejsze nadal lekkie ale się nie puszą. Przez dwa dni mam idealnie proste i gładkie włosy. Dodatkowym atutem tych olejków jest niebiański zapach - różowy pachnie jak świeżo zerwane płatki róży a żółty pachnie jak lody waniliowe. Dzięki nim moje włosy pachną przez cały dzień. Można się od nich uzależnić.

100 ml olejku, który starcza mi na wiele wiele miesięcy kosztuje ok. 109 zł. Powiecie, że to dość wysoka cena ale przecież czego się nie robi dla doskonałej kondycji naszych włosów, które mają dodawać nam urody i dawać dobre samopoczucie na cały dzień.