poniedziałek, sierpnia 03, 2015

KLAPP Cream Complete czyli pielęgnacja dojrzałej skóry z niedoskonałościami

Witamina C czyli kwas asorbinowy od niedawna jest bardzo mocno lansowana w kosmetyce. Jest również polecana przez dermatologów, jednak sama witamina szybko się utlenia i nie ma możliwości wnikania w lipidowe struktury warstwy rogowej naskórka, a tym bardziej na syntezę kolagenu w skórze właściwej.


Jedną z marek, która wprowadziła do swojej oferty krem z witaminą C jest niemiecka marka z tradycjami KLAPP Cosmetics. KLAPP to profesjonalne kosmetyki, które w Niemczech są niezwykle popularne. 

KLAPP Cream Complete to bogaty krem pielęgnujący do skóry wymagającej i suchej o zwiększonej koncentracji witaminy C, intensywnie działa przeciw procesowi starzenia się skóry, wiążąc wolne rodniki. Zwiększa wilgotność i elastyczność naskórka, napina skórę. Stanowi zastrzyk energii dla zmęczonej i suchej skóry. Nadaje się jako 24-godzinna pielęgnacja. Jest idealnym podkładem pod makijaż.


KLAPP Cream Complete zamknięty jest w 40 ml butelce typu airless (ja posiadam krem w 50 ml buteleczce, bowiem marka zmieniła niedawno szatę opakowań) i dosłownie jedna doza wystarcza nam do posmarowania całej twarzy. Krem ma bardzo przyjemny - lekko cytrusowy zapach i szybko się wchłania nie pozostawiając na skórze tłustego filmu. Nadaje się również na dzień - pod makijaż, bowiem pomimo dość treściwej konsystencji - po wchłonięciu jest praktycznie niewyczuwalny.

Posiada pH 7,0 oraz zawiera aloes, witaminy: C, E, panthenol, sorbitol, algi, olej jojoba, olej migdałowy, proteiny mleczne, masło shea, Hydrolite®, gliceryna, osmocyty, olejek z ostu.


Krem rzeczywiście doskonale nawilża nawet najbardziej odwodnioną skórę - po wchłonięciu czujemy jakby nasza twarz była wilgotna ale to tylko nasze odczucie, bowiem krem wchłania się znakomicie - po prostu tak mocno wyczuwamy natychmiastowe nawilżenie naszej skóry. Krem lekko napina skórę i delikatnie wygładza drobne zmarszczki a zawarty w nim aloes i panthenol koją podrażnienia. Dodatkowo krem posiada właściwości antybakteryjne, co ma zbawienny wpływ na pojawiające się na mojej twarzy niespodzianki w postaci krostek. Dodatkowo, zawarty w nim pomarańczowy pigment  ładnie wyrównuje koloryt naszej skóry.

Co prawda krem KLAPP Cream Complete zawiera podwyższoną dawkę witaminy C, to jednak po rozmowie z moim dermatologiem jestem pewna, że kremy "z witaminą C" to tylko taki chwyt marketingowy. Aby witamina C miała bowiem okazję zadziałać musi być w przynajmniej 15% stężeniu serum lub znajdować się w nośnikach jak liposomy lub nanodyski.

Nie mniej jednak to dobry krem dla kobiet po 30 roku życia borykających z niedoskonałościami skóry. Takich kremów na rynku nie ma zbyt wiele, dlatego też, tym bardziej KLAPP Cream Complete jest godny naszej uwagi. 


KLAPP Cosmetics to pielęgnacja profesjonalna z wyższej półki, dlatego też krem nie jest na każdą kieszeń - 40 ml opakowanie kosztuje bowiem 257 zł.