sobota, maja 09, 2015

Ujędrniamy ciało czyli zabieg CELLACTOR i endermologia w Estetica Nova

Z natury jestem osobą szczupłą, ale nawet szczupłe osoby - zwłaszcza po 30-tym roku życia borykają się z cellulitem a szczególnie z utratą jędrności skóry, jeśli tak jak ja - nie są aktywne sportowo.

Wraz z Panią Dr Ewą Rybicką - właścicielką Kliniki Medycyny Estetycznej Estetica Nova postanowiłyśmy, że poddam się 6 zabiegom na ciało za pomocą najnowszego urządzenia CELLACTOR firmy Storz, aby zmniejszyć cellulit i ujędrnić skórę ud i pośladków.
Fala uderzeniowa STORZ to technologia wykrzystujaca falę akustyczną do redukcji cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej. Opatentowana przez firmę Storz głowica emituje falę, która charakteryzuje się wysoką amplitudą ciśnienia w stosunku do ciśnienia otoczenia. Siła fal akustycznych powoduje uwolnienie substancji aktywnych biologicznie, pobudzając przepływ krwi we wszystkich warstwach tkanki, co powoduje dotlenienie i dożywienie tkanek. 

Zastosowanie fal dźwiękowych zapewnia chwilową przepuszczalność błon komórkowych, powodując uwalnianie z komórek wolnych kwasów tłuszczowych oraz glicerolu. Produkty przemiany materii usuwane są przez naturalne procesy metaboliczne organizmu. Dodatkowo fala akustyczna wspomaga drenaż nagromadzonych płynów. Pozwala to na stymulację oraz przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu naczyniowego.


Na obszar poddawany zabiegowi nakładany jest żel kontaktowy umożliwiający odpowiednią penetrację fali akustycznej do tkanki tłuszczowej. W celu uzyskania najlepszych efektów należy wykonać serię 6-12 zabiegów, w odstępach 2-4 dni. W trakcie terapii zaleca się spożywanie 2-3 litrów płynów. Zabieg trwa około 30 minut.


Zabieg CELLACTOR nie jest bolesny ale nie jest super przyjemny - mamy bowiem uczucie jakby młot pneumatyczny obijał nasze ciało - jeśli jesteśmy osobami szczupłymi, to odczucie to jest bardziej wyczuwalne. Podczas zabiegu wykonywane jest 2000 takich uderzeń - na każdą partię - uda z przodu i z tyłu oraz pośladki. Po 30 minutach przechodzimy do drugiego etapu - endermologii - to masaż podciśnieniowy, wykonywany przy pomocy głowicy wyposażonej w dwie niezależnie napędzane rolki. Poruszają się one niezależnie i z różnymi prędkościami. Oprócz rolek głowica posiada komorę ssącą, która zasysa masowany fałd skóry, ugniata skórę wraz z nagromadzonym pod nią tłuszczem, stymulując w ten sposób proces lipolizy. Intensywność podciśnienia dobierana jest indywidualnie, tak aby zabieg był bezbolesny i bezpieczny. Endermologia wykonywana jest w specjalnych "seksownych" rajtuzach. To już relaksująca partia zabiegu - możemy leżeć i odprężać się - rolki suną po ciele zasysając skórę i głęboko masują nasze ciało. 


Zabieg wykonywany jest oryginalnym urządzeniem LPG LIPO M6. Podczas zabiegu pacjent ubrany jest w specjalny kostium. Głowica prowadzona po skórze, przy pomocy rolek i podcieśnienia zasysa fałd skóry. W ten sposób pobudzana jest tkanka, a zabieg oddziałuje na głębokie warstwy tkanki podskórnej. Fałd skóry jest mocno ugniatany w różnych kierunkach, co pobudza krążenie, pobudza metabolizm, a tym samym proces lipolizy. Zabieg trwa około 40 minut. W celu uzyskania najlepszych efektów należy wykonać serię 10 -12 zabiegów, najlepiej powtarzanych 2 razy w tygodniu.

Po 6 zabiegach CELLACTOR w połączeniu z 6 zabiegami endermologii - nastąpiło wyraźnie zmniejszenie cellulitu, który i tak najbardziej był widoczny, gdy ściskałam skórę ud. Skóra stała się lepiej ukrwiona, jaśniejsza, gładsza i zdecydowanie jędrniejsza. Według mnie uda zostały lekko wyprofilowane a pośladki (których Wam nie pokażę), a co zostało udokumentowane na zdjęciach dla kliniki - wyglądają o niebo lepiej. Myślę, że takie zabiegi będą najbardziej skuteczne u osób nie tak szczupłych jak ja i z bardzo widocznym oraz uciążliwym cellulitem. 


Powyżej zdjęcie ud z tyłu - skóra ma wyraźnie lepszy koloryt, jest gęstsza i dużo bardziej jędrna. Teraz na ciało stosuję Serum wyszczuplające do ciała z serii Pure White od EISENBERG (Sérum Amincissant Corps) aby podtrzymać uzyskane dzięki zabiegom efekty.

Klinika Medycyny Estetycznej Pani Dr Ewy Rybickiej  ESTETICA NOVA mieści się na Warszawskiej Ochocie tuż przy Parku Szczęśliwickim - ul. Opaczewska 43 lok. 4.