wtorek, stycznia 20, 2015

Jej różowa wysokość czyli szczoteczka Foreo Luna

Marzenia się spełniają - przynajmniej te moje - bowiem jeszcze w ubiegłym roku trafiła do mnie wyśniona i wymarzona różowa szczoteczka Foreo Luna. Do tej pory stosowałam szczoteczki od Mary Kay i byłam z niej bardzo zadowolona ale jednak Foreo Luna góruje nad każdą szczoteczką mechaniczną pod wieloma względami - od designu po działanie.


Szczoteczka, chociaż nie należy do najtańszych, nie jest wydatkiem lecz inwestycją w dobrą kondycję naszej skóry. Po pierwsze, Foreo Luna nie jest zwykłą szczoteczką mechaniczną lecz szczoteczką soniczną czyli pulsującą drganiami T-Sonic 8.000 razy na minutę, a dzięki temu: 

> umożliwia bardzo dokładne oczyszczenie twarzy 
> pozostawia skórę gładszą i napiętą
> pulsacje T-Sonic masują dodatkowo naszą twarz (moja szczoteczka ma dodatkową opcję masażu 'anti-aging'
> pobudza mikrokrążenie naszej skóry
> przyczynia się do lepszego wchłaniania wszelkich produktów do pielęgnacji cery
> usuwa problem przetłuszczania się cery i suchych skórek
> może być stosowana przez osoby nawet z bardzo wrażliwą skórą 


Foreo Luna nie jest produktem przeznaczonym stricte do demakijażu. Jest to produkt do dogłębnego doczyszczenia skóry przed nocną lub poranną pielęgnacją. Pierwsze efekty widać już po jednorazowy użyciu - skóra jest niesamowicie gładka, lekko rozświetlona i promienna. 

Po kilku miesiącach stosowania codziennie wieczorem - nie wiem co to suche skórki na twarzy - a był to mój odwieczny problem, skóra jest lepiej napięta, gładsza, pory zmniejszone (nie całkowicie ale znacznie) a kremy czy też inne produkty do pielęgnacji lepiej się wchłaniają. 


Tajemnicą działania Foreo Luna jest opatentowana technologia soniczna i silikonowa powierzchnia, które zostały wspólnie opracowane z dermatologami i specjalistami od skóry. Dzięki tej silikonowej technologii, nie trzeba jej nigdy wymieniać. Silikon jest bowiem materiałem nie drażniącym, higienicznym, antybakteryjnym, do tego jest bardzo miękki, gładki i łagodny i bardzo często używany w medycynie przez to, że jest długotrwały. Szczoteczka jest wodoodporna, dlatego można ją bez problemu używać pod prysznicem lub w czasie kąpieli.

Szczoteczki nie trzeba co kilka dni ładować (w zestawie jest ładowarka do kontaktu) - wystarczy że raz na pół roku (po 450 użyciach to ok. 225 dni przy użyciu dwa razy dziennie) naładujemy ją przez godzinę i dalej możemy jej używać. Produkt nie ma szansy się rozładować ponieważ po 3 minutach automatycznie się sam wyłącza Szczoteczka idealnie sprawdzi się w podróży bowiem jest bardzo lekka - a mamy też do niej woreczek podróżny. Dodatkowo uroczo prezentuje się w naszej łazience.


Ja posiadam wersję różową Foreo Luna - jest ona przeznaczona do cery wrażliwej i normalnej i posiada dodatkowo funkcję masażu anti-aging. Korzystając z tej funkcji, można za pomocą pulsacyjnego masażu spowolnić proces starzenia się skóry wygładzając pierwsze zmarszczki. 


Jak stosujemy Foreo Luna do oczyszczania twarzy? Po pierwsze na buzię nakładamy preparat do mycia - należy pamiętać, aby nie stosować preparatów zawierających granulki, drobinki, bazę silikonową czy też glinkową bowiem możemy uszkodzić wypustki czyszczące!!!

Szczoteczka przed pierwszym użyciem jest zablokowana. Aby ja odblokować musimy przez 5 sekund przytrzymać jednocześnie +  i -, aż się u dołu zapali lampka. 


Kobieta może kupić produkt dla cery wyjątkowo wrażliwej (biała), wrażliwej/normalnej (różowa) i mieszanej (niebieska). Cena to 169,00 € - ok. 719 PLN.

Ale nie tylko kobiety mogą mieć swoją Foreo Luna - jest bowiem produkt dedykowany specjalnie dla mężczyzn LUNA for MEN (kolor czarny). Produkt ten jest szczególnie polecany przed goleniem, aby usunąć stary naskórek i przygotować skórę do bezbolesnego golenia, po czym prawdopodobieństwo podrażnień jest zminimalizowane. Cena to 169,00 € - ok. 719 PLN 


Dodatkowo jest też uniwersalne urządzenie dla młodzieży (poniżej 25 lat) i podróżujących o nazwie LUNA mini, która dzięki swojej technologii nadaje się dla każdego rodzaju skory. Cena to  119,00 € ok. 499 PLN (5 kolorow).


Każde urządzenie jest objęte dwuletnią gwarancją producenta i 10 letnia gwarancją jakości. 10 letnia gwarancja umożliwia użytkownikom LUNY w razie ewentualnego defektu nawet po 6 latach użytkowania, zakupić następny produkt o 50% taniej.