wtorek, grudnia 16, 2014

Złuszczanie kwasami u dermatologa

Złuszczanie skóry kwasami o dużym stężeniu (peeling chemiczny) można wykonywać wyłącznie w sprawdzonym gabinecie dermatologicznym, który nie tylko zarekomenduje odpowiedni dla naszej skóry preparat ale i wykona zabieg tak, aby pomógł nam a nie zaszkodził. 

Dwa tygodnie temu ja oraz dwie pacjentki - poddałyśmy się w Dermea - Gabinecie Dermatologii ogólnej i Estetycznej - złuszczaniu kwasami marki Skin-Tech. Ja miałam robiony zabieg z zastosowaniem peelingu Easy TCA, pacjentka po 20-ce z widocznym trądzikiem - peeling Easy Droxy Complex Peel a pacjentka ok. 50-ki peeling Easy TCA Pain Control. Bowiem złuszczaniu kwasami możemy poddać się niezależnie od naszego wieku ale wtedy to dermatolog decyduje jaki rodzaj kwasu zastosować na naszej skórze. To zabieg, z którym należy szczególnie uważać i pod żadnym pozorem nie można robić go samemu w domu czy też u kosmetyczki.

skóra po zabiegu EASY TCA jest błyszcząca i lekko napięta

Easy Droxy Complex Peel  jest nową technologią korekcji niedoskonałości skóry, jej kolorytu i struktury. Nadaje się do wszystkich fototypów skóry (Fitzpatrick), a także dla typów skóry o różnej grubości. Opatentowana technologia. Peeling Easy Droxy może być wykonywany przez cały rok pod warunkiem stosowania ochrony przeciwsłonecznej. Easy Droxy Complex Peel jest oparty na alfa-hydroksykwasach i występuje w postaci gęstego żelu. 

Synergistyczna kombinacja
  • Kwas glikolowy: regeneracja i stymulacja komórkowa
  • Kwas mlekowy: nawilżanie i regeneracja skóry
  • Kwas salicylowy: działanie komedolityczne i przeciwzapalne
  • Kwas cytrynowy: działanie antyoksydacyjne
  • Kwas kojowy: hamuje działanie tyrozynazy, redukuje przebarwienia

Wskazania: oznaki fotostarzenia i zapobieganie uszkodzeniom skóry na skutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UVA/UVB., powierzchowne zmarszczki, wrażliwa skóra, wczesne oznaki starzenia skóry, skóra „palacza”, matowa i ziemista cera, trądzik, skóra łojotokowa.


Neutralizer Versicolor jest specjalną emulsją, która pozwala na kontrolę wzrokową procesu zobojętniania w czasie rzeczywistym poprzez zmianę koloru. Niebieski kolor neutralizatora zmienia się gradientowo na kolor żółty, tak długo jak peeling nie został jeszcze zneutralizowany. Powrót do koloru niebieskiego lub zielonego oznacza prawidłową neutralizację peelingu. Buzia bezpośrednio po zabiegu jest lekko zaczerwieniona. Podczas nakładania kwasu przed jego neutralizacją - pacjentka czuła delikatny ból ale nie było specjalnego dyskomfortu.

Cena jednego zabiegu 300 zł. A 4 zabiegi w pakiecie 1000 zł.

pani doktor nakłada niebieski neutralizer
buzia bezpośrednio po zabiegu jest lekko zaczerwieniona

Easy TCA Pain Control to innowacyjny peeling na bazie TCA, który pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów terapeutycznych bez odczuć bólowych towarzyszących terapii kwasem trójchlotooctowym. Easy TCA Pain Control posiada wszystkie zalety znanego państwu Easy TCA i jest uważany jest za najbezpieczniejszy i najprostszy do wykonania peeling na bazie TCA. Produkt ten, nakładany różnymi metodami, pozwala osiągnąć szerokie spektrum głębokości działania. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania i pozwala pacjentowi prowadzić normalne, aktywne życie. Easy TCA Pain Control ma ulepszoną, opatentowaną formułę, dzięki której możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty przy głębokich przebarwieniach i drobnych zmarszczkach. Działanie Easy TCA Pain Control polega na progresywnej odnowie komórek skóry. Roztwór peelingu dogłębnie modyfikuje przenikalność skóry i pozwala na szybką oraz głęboką penetrację naskórka i skóry właściwej. Dodatkowo krem w postaci Post Peel Mask ma właściwości silnie stymulujące, antyoksydacyjne i wspomagające gojenie skóry po zabiegu. Globalne działanie Easy TCA Pain Control i Post Peel Mask obejmuje pełne i progresywne odnowienie skóry, bardziej stymulujące niż destrukcyjne, które pozwala na normalne funkcjonowanie w trakcie leczenia.

Easy TCA Pain Control ma podobne działanie jak Easy Classic TCA ale jest skuteczniejszy leczeniu przebarwień i drobnych zmarszczek (średnio o 20%).

Podczas zabiegu pacjentka nie odczuwała żadnego bólu ani dyskomfortu - to doskonały, mocny peeling, dla tych co boją się bólu. Jest rekomendowany dla osób dojrzałych, z przebarwieniami i zmarszczkami.

Cena jednego zabiegu 400 zł. Pakiet 4 zabiegów 1400 zł.

Pani doktor nakłada Post Peel Mask

Easy TCA uważany jest za najbezpieczniejszy i najprostszy do wykonania peeling z użyciem kwasu trójchlorooctowego. Produkt ten, nakładany różnymi metodami, pozwala osiągnąć szerokie spektrum głębokości działania. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania i pozwala pacjentowi prowadzić normalne, aktywne życie. 

Wskazania: fotostarzenie, trądzik i blizny potrądzikowe, hiperpigmentacja, zmarszczki, skóra palacza, ostuda, keratoza, rozstępy.


Działanie peelingu chemicznego Easy TCA polega na progresywnej odnowie komórek skóry. Roztwór Easy TCA dogłębnie modyfikuje przenikalność skóry po peelingu i pozwala na szybką oraz głęboką penetrację naskórka i skóry właściwej. Dodatkowo krem w postaci Post Peel Mask, który nie jest neutralizatorem, ma właściwości silnie stymulujące, antyoksydacyjne i wspomagające gojenie.

Podstawowa metoda stosowania Easy TCA (wyszronienie punktowe) musi być powtórzona 4 razy, które wywołuje progresywną stymulację komórek skóry i stymuluje fibroblasty do wytwarzania większej ilości kolagenu, elastyny, glikozaminoglikanów, itd. w „strefie Grenz’a” skóry właściwej.

tak właśnie wygląda efekt szronienia na skórze

Globalne działanie Easy TCA i Post Peel Mask obejmuje pełne i progresywne odnowienie skóry, bardziej stymulujące niż destrukcyjne, które pozwala na normalne funkcjonowanie w trakcie leczenia.

i nakładamy Post Peel Mask

Zalety peelingu Easy TCA: pozwala osiągnąć szerokie spektrum głębokości działania, nie wymaga wcześniejszego przygotowania, pozwala pacjentowi prowadzić normalne, aktywne życie, brak ograniczeń co do fototypu skóry, brak ograniczeń wiekowych.

Cena zabiegu 350 zł a pakiet 4 zabiegów - 1200 zł.


Bezpośrednio po zabiegu moja buzia była delikatnie napięta. Drugiego dnia po ok. 24 godzinach od peelingu skóra mocno się napięła aby po kolejnych kilku godzinach pęknąć i zacząć się mocno złuszczać. Przez te 3 dni złuszczania nie wychodziłam kompletnie z domu - twarz smarowałam Avene Cicalfate grubą warstwą. 4 dnia było już lepiej ale nie do końca idealnie - generalnie najgorsze dni były już za mną ale skóra przy włosach nadal się złuszczała przez kolejne kilka dni. W sumie cały cykl złuszczania trwał ok. 7 dni.

Podczas samego złuszczania nastąpił wysyp krostek, które z jego końcem pięknie poznikały. Sam peeling Easy TCA był dość bolesny - ale ból trwa dosłownie niecałą minutę i jest w zupełności do wytrzymania - za jakiś czas ponownie podam się peelingowi Easy TCA w Dermea aby wiosnę przywitać z nową i piękniejszą skórą.


Z pomocą w rekonwalescencji przychodził mi preparat IPLase Mask od Revisege - firmy, która jest dystrybutorem peelingów Easy TCA, Easy Droxy Complex Peel oraz Easy TCA Pain Control. IPLase Mask to krem do stosowania po zabiegach laserowych, IPL, laserze frakcyjnym, radiofrekwencji, mikronakłuwaniu, średnio-głębokich peelingach na bazie TCA czy peelingach fenolowych. 

Maska IPLase pomaga chronić skórę przed stresem oksydacyjnym, dzięki niezbędnym składnikom:
  • SOD (natural Superoxide Dismutase) – silne przeciwutleniacze chroniące skórę przed tworzeniem grup ponadtlenkowych w kwasach tłuszczowych oraz chroniące DNA przed wolnymi rodnikami
  • Ubichinon (koenzym Q10) – rozpuszczalny w tłuszczach składnik podobny do witamin, który chroni przed powstaniem wolnych rodników na poziomie cytoplazmatycznym
  • induktor HSP (białek szoku cieplnego) – białka wydzielane w odpowiedzi na stres cieplny, zwiększające odporność skóry na ciepło, usprawniające jej gojenie i zmniejszające powikłania ponownej epitelizacji.
Krem jest niezwykle delikatny, rewelacyjnie się wchłania i w mig goi uszkodzony naskórek. Co ciekawe krem ten został stworzony przez Dr Philippe Deprez. Dr Philippe Deprez jest światowej sławy specjalistą w dziedzinie peelingów i mezoterapii. W 1996 roku założył jedną z pierwszych firm w branży medycyny estetycznej, która od tego czasu nieustannie wprowadza innowacyjne formuły substancji peelingujących i pracuje nad nowymi formułami preparatów do rewitalizacji skóry. Jest twórcą uważanego na najbezpieczniejszy i najłatwiejszy w kontroli peelingu Easy TCA opartego na kwasie trójchlorooctowym. Pan doktor Deprez wie co najlepsze dla skóry po kwasach TCA i dlatego krem IPLase Mask jest tak genialny w gojeniu skóry po inwazyjnych zabiegach dermatologicznych. 

Kiedy już w końcu poszłam do pracy - musiałam się umalować i wtedy najlepszym rozwiązaniem był oddychający podkład gojący PRODERMA, o którym pisałam już jakiś czas temu. Dystrybutorem podkładu PRODERMA jest również Revisage. Revisage to firma, która czuwa nad doskonałym wyglądem każdej kobiety. Będąc w gabinecie nawet zdajemy sobie sprawy, że to Revisage stoi za dystrybucją wielu preparatów u naszego dermatologa czy lekarza medycyny estetycznej.

Bezpośrednio przed i 2 tygodnie po peelingu - skóra bez makijażu

A oto efekt przed i dwa tygodnie od zabiegu - przebarwienia są jaśniejsze, bardziej rozmyte, chociaż nadal widoczne. Pory stały się mniejsze a blizny po trądziku delikatnie spłycone. Skóra ma ładniejszy koloryt i jest lekko rozświetlona - stała się też mniej problematyczna - pryszcze praktycznie się nie pojawiają. Znajomi, którzy mnie nie widzieli jakiś czas zauważyli wyraźną zmianę na mojej twarzy i komplementowali efekty peelingu. Jeśli szukacie mocnego peelingu, którego efekty są widoczne od razu, to peeling Easy TCA jest idealnym rozwiązaniem.

Dziękuję Dermea i Pani dr Ivanie Stanković za opiekę nad moją skórą w 2014 roku 
oraz firmie Revisage, że zawsze czuwała nad tym aby moja skóra po zabiegach 
błyskawicznie dochodziła do siebie.