piątek, grudnia 26, 2014

deBBY mat & perfect czyli podkład dla każdego

Kosmetyki deBBY odkryłam całkiem niedawno i powiem Wam, że pomimo niskiej ceny, jeszcze żaden z nich mnie nie rozczarował. Kolejną perełką ze stajni deBBY, czyli młodszej siostry Deborah Milano jest podkład mat & perfect


Podkład ma płynną konsystencję i zawiera specjalną mieszankę naturalnych ekstraktów kokosowych oraz miodu (honey matte complex), który utrzymuje idealną równowagę strefy T a jednocześnie nawilża obszary, które są wysuszone. Nie zatyka porów (oil-free) i idealnie stapia się ze skórą dając całkiem porządne krycie. Jest praktycznie niewidoczny na twarzy a jednak nadaje skórze ładny i zdrowy koloryt. Utrzymuje się idealnie do 8 godzin - nie waży, nie rolkuje i nie spływa. Buzia jest matowa ale nie wysuszona - nie podkreśla suchych skórek. Zawiera filtr SPF 15 - to również jego duża zaleta.  Jedyne, do czego bym się przyczepiła, to dość mało atrakcyjne opakowanie, ale deBBY słynie z prostych, niewyszukanych opakowań. 

Występuje w 5 odcieniach - ja posiadam kolor 02 - czyli drugi w gamie po najjaśniejszym. Ma beżowo-żółty kolor bez różowych podcieni. Idealny dla osób o jasnej ale nie porcelanowej karnacji - niestety jak widzicie jest dla mnie dosłownie o pół tonu za ciemny, ale wystarczy jasny puder do wykończenia makijażu i nie ma problemu.

Kosmetyki deBBy są do nabycia m.in. w Super-Pharm a podkład kosztuje ok. 30 zł.