poniedziałek, listopada 17, 2014

Peeling inny niż wszystkie czyli Sensilis Rice Peeling Powder

Peelingi do twarzy stosuję bardzo regularnie - na zmianę enzymatyczny (wyłącznie od Organique) oraz te z granulkami. Kilka miesięcy temu moje kosmetyczne zbiory zasilił peeling od Hiszpańskiej firmy Sensilis - jest to peeling z serii Ritual Care - Rice Peeling Powder


Rice Peeling Powder to ekskluzywny i innowacyjny kosmetyk o właściwościach złuszczających zawierający cząstki ryżu i łuskę kokosa zapewniające dogłębne oczyszczenie skóry oraz regulujące stopień złuszczenia. Oczyszcza skórę i usuwa zanieczyszczenia, toksyny oraz martwe komórki. Po zabiegu skóra jest oczyszczona, odnowiona i pełna blasku.

Krótki skład to dobry skład :)

Nie jest to peeling jaki zwykłam stosować, ma bowiem całkowicie sproszkowaną konsystencję. To takie niewielkie granulki zamknięte w maleńkiej (no własnie) szklanej buteleczce. Te granulki to cząstki ryżu i łuska kokosa, które należy wysypać w niewielkiej ilości na dłoń i zmieszać z wodą, tonikiem, olejkiem czy też płynem micelarnym. Z uwagi na to, że peeling ten robię siedząc w wannie - dodaję niewielką ilość wody, rozcieram na dłoni do uzyskania delikatnej pianki i wmasowuję w twarz. Peeling jest dość mocnym ścierakiem. Osoby z delikatną skórą powinny go unikać, ale te z Was, które lubią mocne złuszczanie skóry za pomocą peelingu mechanicznego będą w siódmym niebie. Peeling rewelacyjnie usuwa martwy naskórek pozostawiając skórę gładką i promienną. Z uwagi na silne działanie - używam go 2-3 razy w tygodniu. 


Tak jak napisałam buteleczka jest mała - tylko 19 g produktu ale z uwagi na jego wydajność - prawie wcale mi go nie ubywa. Minusem jest szklana buteleczka, bo jeśli wymsknie nam się z dłoni nad wanną czy też łazienkową podłogą - katastrofa gwarantowana. Dodatkowo koreczek z maleńką dziurką zapchał mi się po zetknięciu z wodą i musiałam go wyjąc - ten korek generalnie jest całkowicie zbędny. 

Jeśli szukacie nietuzinkowego produktu i dobrego ścieraka oraz lubicie produkty trochę droższe od tych tradycyjnych drogeryjnych, to Sensilis jest doskonałym wyborem. Dodatkowo osoby lubiące dobry skłąd w kosmetykach nie będą zawiedzione. Marka Sensilis jest dostępna w aptekach. Cena peelingu 65 zł.