sobota, października 11, 2014

Moja PUPA czyli Lasting Color Gel od PUPA Milano - Malibu

Kosmetyków od marki PUPA nie miałam nigdy. Tym bardziej byłam ciekawa nowych lakierów do paznokci z serii Lasting Color Gel. Lakiery z tej serii mają za zadanie dawać profesjonalny efekt bez użycia lampy UV. Rewolucyjna formuła żelu sprawi, że ​​paznokcie będą bardziej błyszczące - jakby szkliste a lakier pozostanie na paznokciach przez długi czas. Do tego mocna pigmentacja i efekt 3D sprawi, że ​​powierzchnia paznokci będzie idealnie gładka.


Postanowiłam, że zacznę od błękitu Malibu (nr 78) - to kolor, który jest typowo letni ale co tam - mamy jesień i trzeba sobie jakoś umilić ten okres. Szeroki pędzel doskonale ułatwia aplikację. Lakier rzeczywiście jest mocno napigmentowany i całkiem niezłe krycie daje już jedna warstwa. Z uwagi na bardzo mocno pofalowaną powierzchnię paznokci - nałożyłam jednak dwie. Jeśli chodzi o obiecany żelowy efekt, to hmmmm takiego nie odnotowałam (natomiast żelki od deBBY, o których ostatnio pisałam rzeczywiście go dają). Owszem - ma ładny połysk, który utrzymuje się na paznokciach do momentu zmycia ale nie jest to typowy efekt lakieru żelowego.

w świetle dziennym

Lakier nie smuży (przy tak jasnych kolorach większość lakierów niestety daje den niepożądany efekt) - tutaj uzyskujemy idealnie gładką powierzchnię, niestety w świetle dziennym nadal widać nierówności paznokci (unikam ich polerowania, bowiem w ten sposób strasznie mi się osłabiają i rozdwajają. Lakier nie wysycha wcale tak szybo jak myślałam ale też nie ma tragedii. Wielkim plusem jest to, że nawet nie wyciera się na koniuszkach i utrzymuje bity tydzień.

i w lampie flash

To dobry lakier, chociaż dla osób bardziej cierpliwych niż ja - wysychanie mnie rozczarowało ale piękny błękit z pewnością mi to zrekompensował. Cena buteleczki to ok. 26 zł a lakier występuje aż w 49 odcieniach.