środa, października 29, 2014

Jak pachnie księżyc w pełni czyli Shiseido ZEN MOON Essence

Księżyc odgrywa istotną rolę w japońskiej kulturze Zen. Często utożsamiany z siłą natury, kwiatami od wieków inspiruje poetów i artystów. W wielu budynkach, np. KATSURA RIKYU (willi Cesarza w Kyoto) istnieją specjalne miejsca w których oddaje się cześć i podziwia moc księżyca. Księżyc w pełni jest japońskim symbolem nieuchwytnego, wiecznego piękna. Stal się również źródłem inspiracji do stworzenia nowego zapachu ZEN MOON ESSENCE. Jego twórcą jest Michel Almairac.


Zen Moon Essence to zdecydowany i mocny zapach inspirowany akordami światła, białych płatków i ciepła złotego księżyca. Kwiatowo-bursztynowa rodzina zapachu wyraża kobiecość i zmysłowość. Nuta serca to subtelne kwiaty –  tuberoza, magnolia i jaśmin; nuta bazy to bursztyn, paczuli i drzewo kaszmirowe. To zapach idealny na zimę, kiedy otulamy się w ciepły szal i mkniemy przez trzeszczący pod stopami śnieg.


Dodatkowym atutem jest piękna, ciężka butla, która odbija światło i imituje wygląd księżycowej poświaty. Obok tego tajemniczego zapachu księżyca w pełni nie można przejść obojętnie. 


Zen Moon Essence to limitowana edycja zapachu Zen z 2007 roku, która właśnie zawitała na półki. Cena 50 ml wody perfumowanej to 270 zł.