niedziela, czerwca 15, 2014

Czysta buźka czyli szczoteczka do twarzy Skinvigorate™ od Mary Kay

Nigdy wcześniej nie miałam takiego urządzenia. Wiele czytałam i słyszałam na temat słynnych szczoteczek Clarisonic ale ich cena skutecznie mnie odstraszała przez lata. W końcu trafiła do mnie szczoteczka Skinvigorate™ od Mary Kay i to właśnie z nią się zaprzyjaźniłam. 


Szczoteczka zasilana jest na dwie baterie typu paluszki, posiada dwie wymienne głowice do oczyszczania twarzy i dwie regulowane prędkości działania. Wolniejszy tryb przeznaczony jest dla skóry bardzo delikatnej - lekko masuje i oczyszcza skórę nie podrażniając jej. Szybsza prędkość - a tę lubię najbardziej - oczyszcza, masuje ale i lekko peelinguje skórę usuwając martwy naskórek. Skóra oczyszczona tym trybem jest czyściutka, lekko zaróżowiona i doskonale przygotowana do dalszej jej pielęgnacji.

Na tak oczyszczonej skórze rzadziej pojawiają się zaskórniki, a kremy, mleczka i toniki dosłownie są przez nią spijane - dużo lepiej się wchłaniają i mam wrażenie, że dzięki temu lepiej działają.

Oto krótki filmik, który pokazuje działanie szczoteczki do twarzy Skinvigorate™ od Mary Kay, który nakręciłam specjalnie na potrzeby dzisiejszego posta.


Szczoteczka jest poręczna, świetnie leży w dłoni, ale w zestawie definitywnie brakuje mi jakiegoś etui do jej przechowywania. Z tego, co wiem, można je nabyć oddzielnie. Dodatkowo, za 65 zł możemy sobie dokupić zapasowe głowice do czyszczenia - sugerowana wymiana głowicy to 3 miesiące.

Cena szczoteczki Skinvigorate™ od Mary Kay to 279 zł. 

Nie mam porównania do innego typu podobnych szczoteczek ale Mary Kay sprawdza mi się idealnie. Aktualnie używam jej z pianką do mycia Volu-Firm™ TimeWise Repair™ od Mary Kay i ten duet uważam za doskonały.