poniedziałek, sierpnia 05, 2013

Siouxie urlopuje się na wyspie Kefalonia

Kiedy to czytacie, ja już jestem w przepięknym luksusowym hotelu Utopia Resort & SPA na Greckiej wyspie Kefalonia. Kefalonia to największa z Wysp Jońskich. Zachwyca nie tylko majestatem swoich gór, bujną przyrodą, rozległymi bezludnymi terenami, fantastycznymi wysokimi klifami, malowniczymi zatokami i miasteczkami ale również błogim spokojem, którego można tu zaznać, ponieważ w odróżnieniu od innych Wysp Greckich jest tu słabo rozwinięta baza turystyczna. Podobno dzieje się tak dlatego, że Grecy chcą ją uchronić przed zmasowanym napływem turystów. Na wyspie znaleźć można małe jeziora, plantacje porzeczek i winorośli, gaje oliwne i cyprysowe oraz dzikie kwiaty, z których wytwarza się perfumy. Temperatury powietrza w sezonie letnim sięgają 30°C - nierzadko ją przekraczając a wody 21-23°C. Otaczające wyspę morze sprawia, że upały nie są tu dotkliwe dla turystów. 


Do atrakcji wyspy należy również zaliczyć:
  • Ruiny antycznej willi z pięknymi mozaikami z ok. III w p.n.e. czy szczątki świątyni Apollina.
  • Mały Ogród Botaniczny nieopodal Lassi.
  • Latarnię morską Agii Theodori - na cyplu na północ od miasteczka.
  • Muzeum Archeologiczne w Argostoli z kolekcją monet, uzbrojenia, rzeźb etc.
  • Muzeum Historyczne i Etnograficzne w Argostoli.
  • Zamek Agios Georges - XIV wieczna forteca wykorzystywana przez Bizantyjczyków a później wenecjan ( ok. 8km na południe od Argostoli w pobliżu miejscowości Peratata).
  • XVI wieczny monastyr Agios Gerassimos - lokalne miejsce pielgrzymek ze zmumifikowanymi szczątkami Świętego Gerassimosa.
Recenzje będą ukazywały się automatycznie, w miarę możliwości będę odpowiadała na Wasze komentarze, ale najważniejsze jest to, że osiągam fazę ZEN i przez 8 dni zamierzam po prostu leniuchować i rozkoszować się urokami wyspy i hotelowych atrakcji.

Do zobaczenia po powrocie - obiecuję fotorelację z wyjazdu :)