czwartek, lutego 02, 2012

Serum Kolagenowe Jadwiga

Jako stała testerka kosmetyków Jadwiga, które wyjątkowo sobie ukochałam - dostałam do wypróbowania tajemniczy kosmetyk o nazwie Serum Kolagenowe. Na stronie internetowej firmy Jadwiga, możemy przeczytać, że aktywnie pielęgnuje każdą pozbawioną wilgotności i elastyczności skórę. Dzięki obecności rozpuszczalnego kolagenu głęboko nawilża i uelastycznia, tym samym wygładza zmarszczki i skutecznie upiększa.

Bardzo rzadko stosuję wszelkiego rodzaju sera do twarzy, tym bardziej byłam ciekawa jego działania. 

RECENZJA

Opakowanie - tutaj spotyka nas bardzo miła niespodzianka - w przeciwieństwie do bardzo tradycyjnych, prostych opakowań kosmetyków Jadwiga - serum zamknięte jest w oszronionej, ciężkiej i bardzo ładnej buteleczce - posiada dozownik - do rozpylania mgiełki kolagenu na twarz.

Konsystencja - płynna - rozpylamy serum w postaci mgiełki bezpośrednio na buzię. 

Zapach - nie posiada

Aplikacja - tak jak pisałam powyżej - psikamy serum kolagenowe bezpośrednio na twarz - aby wzmocnić jego działanie - możemy nałożyć specjalną maseczkę w kapsułce (również posiadam takie maseczki), która wykonana jest z celulozy aby pochłaniać preparat - wtedy należy wylać trochę serum do miseczki i zanurzyć kapsułkę maseczki aby nasiąknęła serum i dopiero nakładamy na twarz. Maseczka ma kształt twarzy - z otworkami na oczy, nos i usta i po wchłonięciu serum doskonale sprawdza się na zmęczonej cały dzień twarzy. 

Efekt/Działanie - serum rozpylone na twarz w postaci bardzo delikatnej mgiełki po kilku sekundach od wchłonięcia powoduje bardzo mocne napięcie skóry. Wtedy należy na twarz nałożyć ulubiony krem, bo osobiście nie przepadam za takim super mocnym ściągnięciem buzi. Ale serum nie tylko napina skórę - bardzo ją wycisza i łagodzi wszelkie podrażnienia. W dodatku skóra jest rozświetlona i nie ma śladu po niezdrowym kolorycie - jeśli prowadzimy stresujący tryb życia, palimy czy też mocno imprezujemy. Maska z serum kolagenowym będzie doskonałym remedium na tzw. dzień po imprezie czy zarwanej nocy. Z uwagi na bardzo silne działanie stosuję ją raz w tygodniu. Przeznaczona jest raczej dla cery dojrzałej, pozbawionej elastyczności, która potrzebuje ujędrnienia, napięcia i ściągnięcia - wtedy wyraźnie spłyca zmarszczki, redukuje rozszerzone pory i wyraźnie ją wygładza. Będzie doskonała dla naszych mam lub kobiet po 40-ce - ja osobiście uważam, że dla mnie to jeszcze zbyt mocno działający kosmetyk, ale zamierzam nadal go używać - tak jak napisałam raz w tygodniu - aby uspokoić skórę twarzy po całym tygodniu.

Cena - butelka 30ml preparatu kosztuje w sklepie Jadwiga tylko 28,50 zł

Pragnę podziękować serwisowi firmie Jadwiga za przekazane do testowania produkty, zapewniam Was, że ten fakt nie miał wpływu na moją ocenę, która jest w 100% obiektywna i wyraża moją własną opinię na temat kosmetyków.