środa, grudnia 14, 2011

JADWIGA naturalny puder do cery tłustej i trądzikowej.

Dzięki przemiłej współpracy z laboratorium kosmetyków Jadwiga, otrzymałam do testów pełnowymiarowy puder naturalny przeznaczony do cery tłustej i trądzikowej czyli takiej jak moja. Uwielbiam pudry sypkie bo chociaż czasem są trudne w aplikacji to jednak dają lepsze wykończenie niż pudry prasowane. 

RECENZJA

Opakowanie - bardzo duże bo aż 30g - to puzderko w oldschoolowym stylu - tak mi się przynajmniej kojarzy - ma zdejmowane wieczko, pacynkę (niestety to taka zwykła gąbeczka) i siteczko - puder dość słabo wypada przez niewielkie dziurki i firma Jadwiga mogłaby nad tym popracować. 

Konsystencja - bardzo drobny puder, aksamitny i miałki.

Zapach - nie wyczuwam

Aplikacja - jak napisałam powyżej, musimy się trochę namęczyć aby puder wydostał się przez niewielkie otworki w plastikowym siteczku a jeśli potrząśniemy puzderkiem za mocno no to będziemy miały pudrową katastrofę - należy robić to delikatnie i umiejętnie - ja po prostu potrząsam opakowaniem nad moim mega wielgachnym pędzlem a nadmiar usuwam pędzlem kabuki. 

Efekt/Działanie - jak pisze firma Jadwiga na swojej stronie - maskujące, antybakteryjnie, matujące; pielęgnuje i odżywia skórę; chroni skórę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych; łagodzi podrażnienia, regeneruje. Pomimo drobnego niewypału z opakowaniem, to puder doskonały do pielęgnacji cery tłustej i ze skłonnością do pryszczy. Bardzo dobrze matuje - na wiele wiele godzin, nie daje efektu maski  i cudownie kryje. Puder niestety występuje w jednym kolorze - dość jasnym, beżowym ale bardzo naturalnym. Dziewczyny z ciemniejszą karnacja mogą mieć z tym problem bo puder rzeczywiście nadaje się dla bladolicych tak jak ja. Czy zauważyłam jakąś zmianę w systematyczności wyskakiwania pryszczy - już sama nie wiem bo stosuję tak wiele specyfików że teraz mam problem który z nich mi rzeczywiście pomaga. Jednak w ciągu dnia, kiedy mam twarz przypudrowaną pudrem Jadwiga - nic nie pojawia się na mojej twarzy a do tej pory był to standard. Ogromny plus daję za aksamitne i matowe wykończenie jakie daje ten puder ale minus za to pechowe siteczko. Aha - puder ten ma również właściwości wybielające, więc jeśli chcecie się pozbyć piegów czy przebarwień - to produkt definitywnie dla Was. 

Skład - kaolin i tlenek cynku. 

Cena - 27 zł  - do kupienia w internetowym sklepie JADWIGA
Pragnę podziękować firmie JADWIGA za przekazane do testowania produkty, zapewniam Was, że ten fakt nie miał wpływu na moją ocenę, która jest w 100% obiektywna i wyraża moją własną opinię na temat kosmetyków.