środa, lipca 27, 2011

Produkty Mary Kay czyli idź precz pryszczu

Moja koleżanka - konsultantka Mary Kay namówiła mnie do zakupu zestawu próbnego z serii przeciwtrądzikowej.W skład zestawu próbnego, który zamknięty jest w przeźroczystej, zamykanej na dwa zatrzaski kosmetyczce, wchodzą następujące produkty: przeciwtrądzikowy żel oczyszczający do twarzy, serum przeciwtrądzikowe oraz punktowa emulsja.
Zgodnie z sugestią producenta, zestaw zawiera takie ilości produktów, aby starczyły na 30-dniową kurację (ja używam go już 2 miesiące stosując produkty co kilka dni).

Moje spostrzeżenia:
Emulsja do oczyszczania twarzy: ma żelową konsystencję, dobrze się pieni. Do bardzo dokładnego oczyszczenia wystarczy jedynie niewielka jej kropla. Zapach - niezbyt przyjemny - trochę chemiczny - ale ma leczyć pryszcze a nie dostarczać nam nieziemskich doznań zapachowych :)

Serum: półprzeźroczyste, żelowe - dość rzadkie w swojej konsystencji - zawiera 2% kwas salicylowy, który ma za zadanie delikatnie złuszczać naskórek. O dziwo doskonale się wchłania - stosując na noc - nie przykleisz się do poduszki :) Po jego zastosowaniu właśnie na noc - skóra nie jest wysuszona a zaczerwienienia oraz przebarwienia widocznie się uspokajają. Ogranicza wydzielanie sebum - na drugi dzień świecę o niebo mniej. To spowodowało, że zamówiłam sobie pełnowartościowy 50ml produkt.

Punktowa emulsja: kolor taki blado-zielony :) po zastosowaniu punktowo na pryszcze delikatnie się wchłania, ale nie znika całkowicie - więc wyglądamy trochę jak nakrapiana biedronka (więc lepiej, aby nas wtedy nikt nie oglądał). Zapach przeokropny - trochę siarkowy, trochę cynkowy - przypomina mi zapach płynu do szorowania Cif. Ale co z tego... Pryszcz znika w mig, tj. rano nie ma po nim praktycznie śladu. Również zawiera 2% kwas salicylowy i to chyba stąd ten nieprzyjemny zapach. Tutaj również skusiłam się za zakup dużej tubki, bo to doskonały produkt dla osób które tak jak ja walczą z upiornym trądzikiem.

Ceny:
Żel oczyszczający: 50,00zł
Serum: 55,00 zł
Punktowa emulsja: 45,00 zł
Zestaw próbny: 90,00 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.
Proszę nie linkować do swoich blogów oraz do zewnętrznych stron internetowych. Wszystkie komentarze zawierające linki będą usuwane.